December 16. hétfő: Köznap

06:00: +Saroltáért                                             Szent István Templom

December 17. kedd: Köznap
06:00:                                                                       Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

December 18. szerda: Köznap

06:00:                                                                  Szent István Templom

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele      Közösségi Terem

December 19. csütörtök: Köznap

06:00: A Pataki Család élő és +Tagjaiért             Szent István Templom

December 20. péntek: Köznap

06:00:                                                                 Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

December 21. szombat: Köznap

16:30:  görögkatolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

December 15. vasárnap: Advent IV. vasárnapja

09:00: zenei szolgálat: Orgonás

+Édesanyáért, Nagymamáért                  Szent István Templom

11:00: +Szabó Istvánért                        Szent László Plébániatemplom

18:00: +Gajárszki Gáborért születésnapján és három élő Gyermekéért

Szent István Templom

Imaapostolság imaszándékai:

A kicsinyek jövőéért: Imádkozzunk, hogy minden ország elkötelezett lépéseket tegyen annak érdekében, hogy a legfiatalabbak – különösen a szenvedők – jövőjét prioritásként kezeljék.

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője
2019. December 15. Advent III. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
 2. Imaóra következő időpontja: 2019. december 17. kedd, 20:30.
 3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 4. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
 5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

GÖRÖGKATOLIKUS HIRDETÉS:

– A Szentföldi zarándoklatra az utazási iroda közlése értelmében 2020. november hónapban kerül sor. Jelentkezni az első részlet befizetésével lehet, ami december hónapban 80.000,- forint. Utána minden hónap elején (lehetőleg tizedikéig) 30.000,- forintos részletekben kell befizetni a fennmaradó összeget.

Az előzetes program, a jelentkezés és a befizetés miatt Wéber Tamást keressék.

– A Karácsonyi Szent liturgiák végzésének rendje: december 21-én 16:30, december 24-én 15:00, december 26-án 15:00.

 

Kedves Testvérek! Akik még nem rendezték 2019 évi egyházadójukat, befizethetik a Szent István Templomban az irodában irodai időben, vagy a vasárnapi 9 órai szentmisék előtt és után a templomban, a Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

– Székesfehérváron a Püspöki Palota kertjében 2019-ben újra megnyílt a hagyományos „Adventi udvar”. Nyitva tartása: szombat, vasárnap 10-19 óráig, december 16-20 között 14-19 óra között. Zárónap: december 22. vasárnap, ekkor 10-19 óra között várják a látogatókat.

– Kaszap István halálának 84. évfordulója tiszteletére tartandó szentmisére várják a Kedves Híveket december 17-én hétfőn 17 órára Székesfehérvárra a Prohászka-emléktemplomba.

 

NEK2020 hirdetés:

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való lelki felkészülés egyik lehetősége, ha 2020. januártól szeptemberig elvégezzük a nagykilencedet. Erre hívjuk és buzdítjuk minden katolikus testvérünket. Ezzel emelve fel szívünket és nemzetünket az Úrhoz.

Az elsőpéntek megtartásának hagyományos formája a minden hónap első péntekén való szentáldozás, és ha szükséges, akkor szentgyónás elvégzése.

Jézus 12 ígérete azok javára, akik hittel szeretik, tisztelik és szolgálják az Ő isteni Szívét.

 1. Megadom nekik az állapotukhoz szükséges kegyelmeket.
 2. Családjaiknak megadom a békét.
 3. Minden bánatukban megvigasztalom őket.
 4. Életükben és különösen haláluk óráján biztos menedékük leszek.
 5. Minden vállalkozásukat megáldom.
 6. A bűnösök szívemben megtalálják az irgalom forrását és vég nélküli tengerét.
 7. A lanyha lelkek buzgókká lesznek.
 8. A buzgó lelkek nagy tökéletességre jutnak.
 9. Megáldom a házakat, ahol Szívem képét kifüggesztik.
 10. Azoknak, akik a lelkek megmentésén dolgoznak, olyan erőt adok, hogy még a legmegrögzöttebb bűnösöket is megtérítik.
 11. Azok neveit, akik ezt az ájtatosságot terjesztik, szívembe írom, és onnan soha ki nem törlöm.
 12. Mindazok, akik kilenc egymás utáni hónap első péntekjén megáldoznak, azok nem halnak meg kegyelem nélkül, se a nekik szükséges szentségek vétele nélkül. Isteni Szívem biztos menedékük lesz az utolsó pillanatban.