December 2. hétfő: Köznap

06:00: Születendő gyermekért                          Szent István Templom

December 3. kedd: Xavéri Szent Ferenc
06:00:                                                     Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 December 4. szerda: Damaszkuszi Szent János áldozópap

06:00:                                                                  Szent István Templom

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele      Közösségi Terem

 December 5. csütörtök: Köznap, Elsőcsütörtök

06:00:                                                                  Szent István Templom

 December 6. péntek: Szent Miklós püspök, Elsőpéntek

06:00:                                                                 Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

 December 7. szombat: Szent Ambrus püspök és egyháztanító, Elsőszombat

08:00:                                                                Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 December 8. vasárnap: Advent II. vasárnapja

09:00: zenei szolgálat: Orgonás

+Dobolán Katalinért (halálának 2. évf.)            Szent István Templom

11:00: A Németh Család élő és +Tagjaiért

+Miskolci Imréné Ibolyáért            Szent László Plébániatemplom

18:00:  +Andrásért és Feleségéért                            Szent István Templom

Imaapostolság imaszándékai:

A kicsinyek jövőéért: Imádkozzunk, hogy minden ország elkötelezett lépéseket tegyen annak érdekében, hogy a legfiatalabbak – különösen a szenvedők – jövőjét prioritásként kezeljék.

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője
2019. December 1. Advent I. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Testvérek! Akik még nem rendezték 2019 évi egyházadójukat, befizethetik a Szent István Templomban az irodában irodai időben, vagy a vasárnapi 9 órai szentmisék előtt és után a templomban, a Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. december 3. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

HITTANOS HIRDETÉS

2020. tavaszán a Katolikus Ifjúsági Csoport kezdeményezésében filmforgatásra kerül sor. Várjuk azok a 8-20 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szívesen szerepelnének, vagy bármilyen más módon részt vennének a film elkészítésében. A film forgatási időszaka áprilistól júniusig lesz. Érdeklődni, illetve jelentkezni Kedves Patriknál lehet.

 

Kedves Testvérek!

Faművesség kultúrája Máramarosban címmel a szaploncai Vidám Temetőről és az máramarosi fatemplomokról megjelent könyv (3200 forintos áron) korlátozott számban megvásárolható az irodában.