December 30. hétfő: Karácsony nyolcada alatti VI. nap

18:00: Egy Család +Tagjaiért                             Szent István Templom

December 31. kedd: Karácsony nyolcada alatti VII. nap
17:00:                                                    Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

Január 1. szerda: Szűz Mária, Isten anyja (Újév)

09:00:                                                                                  Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Január 2. csütörtök: Nagy Szent Vazul és Nazianzi Szent Gergely püspök és egyháztanítók, Elsőcsütörtök

18:00:                                                                  Szent István Templom

Január 3. péntek: Jézus Szent Neve, Elsőpéntek

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

15:00: Jászberényi József temetése

18:00:  A Rózsafüzértársulat élő és +Tagjaiért        Szent István Templom

Január 4. szombat: Köznap, Elsőszombat

08:00:                                                                  Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Január 5. vasárnap: Karácsony utáni II. vasárnap

09:00: zenei szolgálat: Orgonás

Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. December 29. A Szent Család: Jézus, Mária és József ünnepe

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Új SZKÓLA alakul. Az első megbeszélés az elkövetkező énekes szolgálatokról és annak próbáiról JANUÁR 3ÁN este 7 órakor lesz a kövezett hittan teremben. Mindenkit, aki részt tud venni a szolgálatban, szeretettel vár: Subicz-Marsi Edit, leendő kórusvezető, és Sonn-Mészáros Andrea, szervező.
 2. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
 3. Imaóra következő időpontja: 2020. január 14. kedd, 20:30.
 4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 5. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
 6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
 7. Kedves Testvérek! Akik még nem rendezték 2019 évi egyházadójukat, befizethetik a Szent István Templomban az irodában irodai időben, vagy a vasárnapi 9 órai szentmisék előtt és után a templomban, a Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

GÖRÖGKATOLIKUS HIRDETÉS:

– A Szentföldi zarándoklatra az utazási iroda közlése értelmében 2020. november hónapban kerül sor. Jelentkezni az első részlet befizetésével lehet, ami december hónapban 80.000,- forint. Utána minden hónap elején (lehetőleg tizedikéig) 30.000,- forintos részletekben kell befizetni a fennmaradó összeget.

Az előzetes program, a jelentkezés és a befizetés miatt Wéber Tamást keressék.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

NEK2020 hirdetés:

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra való lelki felkészülés egyik lehetősége, ha 2020. januártól szeptemberig elvégezzük a nagykilencedet. Erre hívjuk és buzdítjuk minden katolikus testvérünket. Ezzel emelve fel szívünket és nemzetünket az Úrhoz.

Az elsőpéntek megtartásának hagyományos formája a minden hónap első péntekén való szentáldozás, és ha szükséges, akkor szentgyónás elvégzése.

Jézus 12 ígérete azok javára, akik hittel szeretik, tisztelik és szolgálják az Ő isteni Szívét.

 1. Megadom nekik az állapotukhoz szükséges kegyelmeket.
 2. Családjaiknak megadom a békét.
 3. Minden bánatukban megvigasztalom őket.
 4. Életükben és különösen haláluk óráján biztos menedékük leszek.
 5. Minden vállalkozásukat megáldom.
 6. A bűnösök szívemben megtalálják az irgalom forrását és vég nélküli tengerét.
 7. A lanyha lelkek buzgókká lesznek.
 8. A buzgó lelkek nagy tökéletességre jutnak.
 9. Megáldom a házakat, ahol Szívem képét kifüggesztik.
 10. Azoknak, akik a lelkek megmentésén dolgoznak, olyan erőt adok, hogy még a legmegrögzöttebb bűnösöket is megtérítik.
 11. Azok neveit, akik ezt az ájtatosságot terjesztik, szívembe írom, és onnan soha ki nem törlöm.
 12. Mindazok, akik kilenc egymás utáni hónap első péntekjén megáldoznak, azok nem halnak meg kegyelem nélkül, se a nekik szükséges szentségek vétele nélkül. Isteni Szívem biztos menedékük lesz az utolsó pillanatban.

 

Gyerektorták és különböző alkalmakra torták készítését vállaljuk. Info: gyerektortak[kukac]gmail.com, facebook: Lianna Bakehouse, vagy Sz. Máté kántortól.