December 9. hétfő: Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatása

06:00: +Saroltáért                                             Szent István Templom

December 10. kedd: Köznap
06:00:                                                   Szent István Templom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

 December 11. szerda: Szent I. Damazusz pápa

06:00:                                                    Szent István Templom

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele      Közösségi Terem

 December 12. csütörtök: A Guadalupei Boldogságos Szűz Mária

06:00:                                                                  Szent István Templom

18:00: Karácsonyi koncert                            Szent István Templom

 December 13. péntek: Szent Lúcia szűz és vértanú

06:00: +Édesapáért                              Szent István Templom

08:00: +Dédnagymamáért                    Szent László Plébániatemplom

December 14. szombat: Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító

Elmarad a görögkatolikus liturgia          Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 December 15. vasárnap: Advent III. vasárnapja

09:00: zenei szolgálat: Noé Bárkája Zenekar

+Szülőkért és +Testvérért                       Szent István Templom

11:00: A magyar Ifjúságért, hogy Krisztus tanítása jusson el hozzájuk, és cselekedeteiket hassa át.                        Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 

Kedves Testvérek! Akik még nem rendezték 2019 évi egyházadójukat, befizethetik a Szent István Templomban az irodában irodai időben, vagy a vasárnapi 9 órai szentmisék előtt és után a templomban, a Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője
2019. December 8. Advent II. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]mail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Imaapostolság imaszándékai:

A kicsinyek jövőéért: Imádkozzunk, hogy minden ország elkötelezett lépéseket tegyen annak érdekében, hogy a legfiatalabbak – különösen a szenvedők – jövőjét prioritásként kezeljék.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. december 17. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

HITTANOS HIRDETÉS

  • tavaszán a Katolikus Ifjúsági Csoport kezdeményezésében filmforgatásra kerül sor. Várjuk azok a 8-20 év közötti fiatalok jelentkezését, akik szívesen szerepelnének, vagy bármilyen más módon részt vennének a film elkészítésében. A film forgatási időszaka áprilistól júniusig lesz. Érdeklődni, illetve jelentkezni Kedves Patriknál lehet