Február 25. hétfő: Köznap

18:00:                                                               Szent István Templom

 

Február 26. kedd: Köznap
08:00:                                                       Szent László Plébániatemplom

15:00: Pesszer Ferenc temetése

18:00:                                                                       Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Február 27. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele             Közösségi Terem

18:00:                                                                        Szent István Templom

 Február 28. csütörtök: Köznap

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Március 1. péntek: Köznap, Elsőpéntek

08:00:                                                       Szent László Plébániatemplom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért         Szent István Templom

 Március 2. szombat: Szűz Mária szombati emléknapja, Elsőszombat

8:00:                                                                   Szent István Templom

16:30:  görög katolikus liturgia                     Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: +Pesszer Ferencért                             Nagyboldogasszony Kápolna

Március 3. vasárnap:  Évközi 8. vasárnap

09:00: +Gáborért és a Gajárszki és Szegedi Család +Tagjaiért

Szent István Templom

11:00:+Kardos Imréért (halálának 20. évf.)  Szt László Plébániatemplom

17:30: Urgyáni és Gyáni Család +Tagjaiért       Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. február 24, Évközi 7. vasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Imaóra következő időpontja: 2019. febr. 26. kedd, 20:30.
 2. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
 3. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szt István Templom Közösségi termében.
 4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 5. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
 6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
 7. 2019. március 2-án 19:00-tól lesz a Battai cserkészek jótékonysági alapítványi bálja a Zenálkó Etel Óvárosi Közösségi Házban, melyre mindenkit szeretettel várunk! A belépőjegy ára 1500 ft.
 8. Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.
 9. A KÉSZ százhalombattai csoportja és a “Matrica” múzeum szeretettel hív minden érdeklődőt Vesztergám Miklós: Második lépcsőfok a szakrális királysághoz című könyvének zenés bemutatójára 2019. március 5-én kedden 18 órára a “Matrica” múzeumba.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

 1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com
 2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.