Február 4. hétfő: Köznap
18:00:                                                   Szent István Templom
Február 5. kedd: Szent Ágota szűz és vértanú
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

14:00: gyászszertartás                                              Szent István Templom

18:00: +György testvérért                                        Szent István Templom

Február 6. szerda: Miki Szent Pál és társai vértanúk

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                       Szent István Templom

Február 7. csütörtök: Köznap, Elsőcsütörtök

18:00:                                                                      Szent István Templom

Február 8. péntek:  Emiliáni Szent Jeromos, Bakhita Szent Jozefina szűz

18:00: +Édesanyáért és Édesapáért                    Szent István Templom

Február 9. szombat: Köznap, Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görög katolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Főpásztor szándékára                  Nagyboldogasszony Kápolna

Február 10. vasárnap:  Évközi 5. vasárnap

Betegek szentségének kiszolgáltatása

09:00: +Bauer Istvánért és +Bauer Istvánné Manci néniért

11:00: Hornyák Lászlóért és Hornyák Lászlóné szül: Bures Rózáért

Szent László Plébániatemplom

18:00: +Hegyi Tímeáért                                    Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. február 3, Évközi 4. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitvatartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

1. Február 11-én megemlékezünk a Lourdes-i Szűz Máriáról, egyben Betegek Világnapja is van. A betegek szentségét február 10-én a szentmiséken, illetve február 9-én az előesti szentmisén vehetik föl idős, és beteg testvéreink.
  2. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
  3. Felnőtt hittan: hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
  4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  7. „Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”

A Musica Divina Egyesület alapfokú elsősegélynyújtó tanfolyamot szervez az egyházközségben mindazoknak, akik balesetek, egyéb rosszullétek esetén segíteni szeretnének a bajbajutottaknak.

Cél: A mindennapokban előforduló háztartási, közlekedési balesetek, illetve egyéb belgyógyászati rosszullétek esetén nyújtandó alapvetően eszköz nélküli elsősegélyre való felkészítés elméleti és gyakorlati szinten.

Időtartam: min. 2 x 3 óra gyakorlati oktatással

Azonnali teendők: baleseti szituáció felismerése, biztonság megteremtése, betegvizsgálat, eszméletlen sérült ellátása, újraélesztés, mentőhívás, beteg mozgatása, öltöztetés, vetkőztetés.

Életveszélyes sérülések: légúti idegentest, erős vérzés esetén megfelelő fektetési módok bemutatása.

Egyéb esetek: égés, törés mérgezés, áramütés, valamint különféle belgyógyászati betegségek esetén (epilepszia, cukor-betegség, stroke, szívroham, krupp) sebellátási, kötözési gyakorlat.

A gyakorláshoz szükséges eszközöket, felszereléseket (AMBU baba, kötszerek stb.) az oktató biztosítja.

A tanfolyam min. 15 fő esetén indul!

A tanfolyam ingyenes.

Helyszín: Szent István templom, közösségi terem

Időpontok: 2019. február 22. péntek 17:00-20:00 óra

2019. március 1. péntek 17:00-20:00 óra

Oktató, vizsgabiztos: Török László

Jelentkezés, információ: Strauszné Könözsi Vera (mobil: 70/9412-442)

A jelentkezés határideje: 2019. febr. 18. hétfő

A „Matrica” Múzeum és a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Százhalombattai csoportja szeretettel várja Önöket

Domonkos László: Lélek és szögesdrót, Szolzsenyicin magyar ecsettel című könyvének bemutatójára

Időpont: 2019. február 22-én, pénteken 18 .00 órakor

Helyszín: „Matrica” Múzeum – Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.