Január 14. hétfő: Köznap

18:00: +Bodor Józsefért és élő és + Családtagokért   Szent István Templom

Január 15. kedd: Remete Szent Pál

 

 

08:00:                                                         Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                     Szent István Templom

Január 16. szerda: Köznap

18:00: +Andor atyáért                                              Szent István Templom

Január 17. csütörtök: Szent Antal apát

18:00:   Élő Péterért, Petikéért, Keresztfiúért születésnapjukra és megtérésükért      Szent István Templom

Január 18. péntek: Árpád-házi Szent Margit szűz

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: +Családtagokért                                      Szent István Templom

Január 19. szombat: Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görög katolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Január 20. vasárnap:  Évközi 2. vasárnap

09:00:  +Dr Kürty Jenőné Nagypataki Juditért       Szent István Templom

11:00: Főpásztor szándékára                Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                               Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. január 13, Urunk megkeresztelkedése

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitvatartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

1. 2019-ben az Ökumenikus Imahetet január 20-27 között tartjuk.

2. László Attila Újévi Koncertet ad 2019. január 26-án, este 19 órai kezdettel a Szent István templomban, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket! A belépés ingyenes, támogatói jegyek a helyszínen vásárolhatók.

3. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!

4. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szt István Templom Közösségi termében.

5. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Következő alkalom 2019. január 3. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.

6. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba 2019 január 9-től a megújult templom parkettás hittantermében szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655

7. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com

2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

 

Egyházmegyei zarándoklatok, búcsúk 2019-ben:

  • június 16: Máriaremete
  • július 7: Vértessomló (gyermeket váró és hordozó családok)
  • augusztus 11: Ercsi (jegyesek)
  • augusztus 14: Székesfehérvár, fogadalmi mise
  • szeptember 15: Bodajk (elsőáldozók)
  • szeptember 27-28: Bodajk (bérmálkozók)
  • szeptember 29: Makkosmária
  • október 13: Alsószentiván (nagyszülők)

2019. augusztus 12-18-ig Kovács István görög katolikus parókus atya vezetésével a KolomBusz  Tours utazási iroda Római zarándoklatot szervez (Bologna – Firenze – Assisi érintésével), dunaújvárosi indulással. Részvételi díj 147 000 Ft. Jelentkezni január 30-ig a 30 ezer forintos előleg befizetésével lehet. Bővebb információ: a 06-46-344 454-es telefonszámon vagy az info@kolombusztours.t-online.hu e-mail címen.

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”