Január 28. hétfő: Aquinói Szent Tamás áldozópap

18:00:                                                                      Szent István Templom

Január 29. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom18:00: +György testvérért                                        Szent István Templom
 Január 30. szerda: Köznap

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Január 31. csütörtök: Bosco Szent János áldozópap

18:00:                                                                      Szent István Templom

 Február 1. péntek: Köznap, Elsőpéntek

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és + Tagjaiért        Szent István Templom

 Február 2. szombat: Urunk bemutatása (Gyertyaszentelő boldogasszony), Elsőszombat

08:00:                                                                 Szent István Templom

Elmarad a görög katolikus liturgia         Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: + ifj Bauer Béla lelki üdvéért      Nagyboldogasszony Kápolna

Február 3. vasárnap:  Évközi 4. vasárnap

09:00: Balázskáért, Testvérekért, Nagymamáért           Szent István Templom

11:00: id. Sági Jánosért és id. Sági Jánosné szül: Mészáros Rozáliáért     Szent László Plébániatemplom

18:00: +Férjért, Édesapáért, Nagypapáért          Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. január 27, Évközi 3. vasárnap

  

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitvatartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
  2. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba 2019 január 9-től a megújult templom parkettás hittantermében szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com
  2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja be azt.

Egyházmegyei zarándoklatok, búcsúk 2019-ben:

Június 16: Máriaremete

Július 7: Vértessomló (gyermeket váró és hordozó családok)

augusztus 11: Ercsi (jegyesek)

augusztus 14: Székesfehérvár, fogadalmi mise

szeptember 15: Bodajk (elsőáldozók)

szeptember 27-28: Bodajk (bérmálkozók)

szeptember 29: Makkosmária

október 13: Alsószentiván (nagyszülők)

 

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”

 

2019. augusztus 12-18-ig Kovács István görög katolikus parókus atya vezetésével a KolomBusz Tours utazási iroda Római zarándoklatot szervez (Bodogna – Firenze – Assisi érintésével), dunaújvárosi indulással. Részvételi díj 147 000 Ft. Jelentkezni január 30-ig a 30 ezer forintos előleg befizetésével lehet. Bővebb információ: a 06-46-344 454-es telefonszámon vagy az info@kolombusztours.t-online.hu e-mail címen.