Július 1. hétfő: Köznap

18:00:                                                                Szent István Templom

Július 2. kedd: Szűz Mária látogatása Erzsébetnél –
Sarlós Boldogasszony
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom18:00: +Ottóért és +Józsefért                                   Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

Július 3. szerda: Szent Tamás apostol

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                       Szent István Templom

Július 4. csütörtök: Köznap, Portugáliai Szent Erzsébet

18:00:                                                                         Szent István templom

Július 5. péntek: Köznap, Zaccaria Szent Antal Mária áldozópap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

15:00: Bóna Ernő temetése

18:00:A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért          Szent István Templom

Július 6. szombat: Köznap, Goretti Szent Mária, szűz és vértanú,

Szűz Mária szombati emléknapja

08:00:                                                               Szent István Templom

16:30: görög katolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: +Bauer Béláért (halálának 5. évf.)      Nagyboldogasszony Kápolna                                                                                               

Július 7. vasárnap: Évközi 14. vasárnap

09:00: Az Egyházközség élő és +Tagjaiért             Szent István Templom

10:00: Botond és Lilianna gyermekek keresztelője                       

11:00:                                                         Szent László Plébániatemplom

18:00: +Vári Lászlóért                                       Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. Június 30, Évközi 13. vasárnap

Péter-fillér gyűjtés

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Testvérek!

Nagy öröm volt számomra, hogy 2019 június 24-én Spányi Antal püspök atya az egyházmegye diakónusává szentelt engem. Szolgálati helyem augusztus 1-től Adony plébániája lesz Bozai Márton plébános atya vezetésével.

Ezúton szeretném megköszönni minden kedves Testvérnek, hogy együtt ünnepelhettünk a Szentmisén, akár testben, akár lélekben voltak is jelen. Kimondhatatlan hálát érzek mindenki iránt, aki imáival támogatott az elmúlt időszakban, amíg a papságra készültem a szemináriumban. Hálás vagyok amiatt is, hogy adományaikkal is támogattak, így könnyítve meg kispapi életemet.

Kérem Önöket, hogy a továbbiakban se feledkezzenek meg rólam imáikban, hogy diakónusi szolgálatom mind inkább Krisztusnak tetsző szeretetből fakadó szolgálat legyen, hogy a rámbízottak és a magam üdvösségére szolgáljon. Imáimba foglalom Önöket, hogy az Úr fogadja jó illatú áldozatként szeretetüket, melyet irántam és a papságra készülők iránt tanúsítottak.

Szeretettel és imádsággal:

Győri Balázs István

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Imaóra következő időpontja: 2019. július 2. kedd, 20:30.
  2. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  3. A baba-mama klub a nyári szünet ideje alatt alkalomszerűen tart összejöveteleket. Aki csatlakozna a következő telefonszámon èrdeklődhet: +36 30 5011 665
  4. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com
  2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.

 

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”