Június 10. hétfő: A Boldogságos Szűz Mária az Egyház Anyja, Pünkösdhétfő

09:00: +Barátokért                                             Szent István Templom

11:00:                                                    Szent László Plébániatmeplom

 Június 11. kedd: Szent Barnabás apostol
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

 Június 12. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafüzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Június 13. csütörtök:  Páduai Szent Antal áldozópap és egyháztanító

18:00:  A Mária Légió élő és +Tagjaiért                  Szent István Templom

 Június 14. péntek: A mi Urunk, Jézus Krisztus, az örök főpap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 Június 15. szombat: Árpád-házi Boldog Jolán szerzetesnő

18:00:                                                           Nagyboldogasszony Kápolna                                                                                               

 Június 16. vasárnap: Szentháromság vasárnapja

09:00: Hálából egy kárpátaljai kispap papszentelése alkalmából  Szent István Templom

10:00: Mia Judit gyermek keresztelője

11:00:                                                            Szent László Plébániatemplom

18:00:  Főpásztor szándékára                 Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. Június 9, Pünkösdvasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Kedves Testvérek! Győri Balázs István kispapunk diakónus szentelésére szánt adományaikat, támogatásukat bedobhatják a Szent István és a Szent László Templomban kihelyezett kispapok támogatására kijelölt perselybe, vagy leadhatják az irodában.
 2. Győri Balázs István kispapunk diakónus szentelésére szeretnénk különbuszt rendelni, melynek költsége személyenként 2000 Ft. Kérem az érdeklődőket, jelentkezzenek az irodában, vagy a Szent László Templom sekrestyéjében Kanicsár Jánosnénál.
 3. Hálásan köszönjük a pünkösdi virágdíszítésre szánt adományaikat.
 4. 2019. júnus 23-án ünnepeljük Úrnapját. Az Úrnapi körmenet Óvárosi előkészületével kapcsolatban szeretnénk segítséget kérni. Elsősorban férfi híveket várunk, hogy a lombsátrak építéséhez szükséges lombok kivágásában, felrakásában, szállításában segédkezzenek előző nap, június 22-én szombaton kb 14 órától. Jelentkezésüket Németh István világi elnökünk várja a 06-20-5132305-ös telefonszámon.
 5. Imaóra következő időpontja: 2019. június 18. kedd, 20:30.
 6. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst, ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
 7. Felnőtt hittan: hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
 8. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 9. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
 10. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
 11. Egyházközségünk tagjai, egy 4 gyermekes család albérletet keres Százhalombattán vagy környékén július 1-i költözéssel. Aki tud segíteni keresse Oszák Jánost a 06-20-4456203-as telefonszámon.

GÖRÖGKATOLIKUS HIRDETÉS:

 1. E héten szombaton a görögkatolikus liturgia a Nagyboldogasszony kápolnában elmarad!

 

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

– Székesfehérváron a Bregyó Közi Ifjúsági Szabadidő Központban kerül megrendezésre 2019. június 10-én a XIV. Egyházmegyei Nap. A találkozóra 9 órától várják az érdeklődőket, 10 órától püspöki szentmise lesz. Bővebb információ az egyházmegyei honlapon található.

– Katolikus Társadalmi Napok: Pécs, 2019. szeptember 27 – 29. Bővebb információ: www.kattars.hu

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

 1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com
 2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.