Június 17. hétfő: Köznap

18:00: A Bárdos Család élő és +Tagjaiért                Szent István Templom

Június 18. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

15:00: Farkas Ottó Gyula temetése

18:00: Hálából a 90 évért                                         Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Június 19. szerda: Szent Romuald apát

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00: Százhalombatta élő és + Papjaiért                Szent István Templom

 Június 20. csütörtök:  Köznap

18:00:  A Dobolán Család élő és +Tagjaiért            Szent István templom

18:30 -19:00:  Szentségimádás                                 Szent István Templom

 Június 21. péntek: Gonzága Szent Alajos szerzetes

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 Június 22. szombat: Nolai Szent Paulinusz püspök, Fisher Szent János püspök és vártanú és Morus Szent Tamás vértanú, Szűz Mária szombati emléknapja.

16:30: görög katolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                           Nagyboldogasszony Kápolna                                                                                               

 Június 23. vasárnap: Krisztus Szent Teste és Vére, Úrnapja

ELMARAD a 9 órai szentmise!!!!                          

10:00: +Matécz Antalné szül: Hornyák Máriáért (halálának 1. évf.)

Szent László Plébániatemplom

18:00:  Főpásztor szándékára                                   Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. Június 16, Pünkösdvasárnap

 

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Kedves Testvérek!

Győri Balázs István kispapunk diakónus szentelésére szeretnénk külön buszt rendelni, melynek költsége személyenként 2000 Ft. Kérem az érdeklődőket, jelentkezzenek az irodában, vagy a Szent László Templom sekrestyéjében Kanicsár Jánosnénál.

 

A hitoktatási és egyben az oktatási év befejeztével ezúton is szeretném megköszönni hitoktatóink: Pallaginé Lenkei Andrea, Kántorné Orosz Zsófia és ifj. Strausz Kálmán áldozatos munkáját. Kérjük rájuk, családjukra és az általuk tanított gyermekekre, fiatalokra Jóisten áldását. Mint tudjuk a Strausz család elköltözött Százhalombattáról, így jövő évben, Kálmán nem fog itt hittant tartani. Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy aki tud olyan személyt, aki főállású hitoktatóként dolgozna Plébániánkon, jelentkezzen mielőbb e-mail-ben, illetve személyesen. Köszönöm!

 

Felhívás!

  1. június 23-án ünnepeljük Úrnapját, azaz Jézus Krisztus Testének és Vérnek Ünnep-ét. az Úrnapi körmenet Óvárosi előkészületével kapcsolatban szeretnénk segítséget kérni. Elsősorban férfi híveket várunk, hogy a lombsátrak építéséhez szükséges lombok kivágásában, felrakásában, szállításában segédkezzenek előző nap, június 22-én szombaton 14 órakor a Szent István templom irodájánál. Jelentkezésüket Németh István világi elnökünk várja a 06-20-513-23-05-ös telefonszámon.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Kedves Testvérek! Győri Balázs István kispapunk diakónus szentelésére szánt adományaikat, támogatásukat bedobhatják a Szent István és a Szent László Templomban kihelyezett kispapok támogatására kijelölt perselybe, vagy leadhatják az irodában.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. június 18. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  6. Egyházközségünk tagjai, egy 4 gyermekes család albérletet keres Százhalombattán vagy környékén július 1-i költözéssel. Aki tud segíteni keresse Oszák Jánost a 06-20-4456203-as telefonszámon.
  7. Katolikus Társadalmi Napok: Pécs, 2019. szeptember 27 – 29. Bővebb információ: www.kattars.hu

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@[kukac]gmail.com
  2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.