Március 11. hétfő: Köznap

18:00:                                                               Szent István Templom

Március 12. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: A Sefcsik Család +Tagjaiért                         Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Március 13. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00: +Prezenszki Józsefért (halálának 16. évf.)    Szent István Templom

 Márc. 14. csütörtök: Köznap

18:00:  +Édesapáért, Nagyapáért                             Szent István Templom

 Március 15. péntek: Köznap

07:30: Keresztút                                     Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                                 Szent István Templom

18:00: +Balla Károlyné Gizikéért                       Szent István Templom

 Március 16. szombat: Köznap

16:30:  görög katolikus liturgia               Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Március 17. vasárnap: Nagyböjt 2. vasárnapja

09:00: +Néma Istvánért és élő és +Családtagjaiért  Szent István Templom

11:00:+Pál Andrásért                                 Szent László Plébániatemplom

18:00: Főpásztor szándékára                              Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. március 10, Nagyböjt 1. vasárnapja

  

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Nagyböjti idő:

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak.

 

ZARÁNDOKLAT A VÁROSÉRT

Előzetesen tájékoztatjuk a Kedves Testvéreket, hogy a nagyböjti időszakban az idén 9. alkalommal megtartjuk a „Zarándoklat a Városért” rendezvényünket, amelynek időpontja a tavalyihoz hasonlóan Virágvasárnap előtti szombaton, azaz április 13-án lesz időjárástól függetlenül. A részletes tájékoztatást időben megjelentetjük.

Illéssy Mátyás                                     Németh István

plébános                                            világi elnök

 

A „Matrica” Múzeum és a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége Százhalombattai csoportja szeretettel várja Önöket

Domonkos László: A Héjjas-nyárfa árnyékában

című könyvének bemutatójára

„Egy ember, aki tett a magyar végzet ellen.”

Időpont: 2019. március 29-én, pénteken 17.00 órakor

Helyszín: „Matrica” Múzeum – Százhalombatta, Gesztenyés út 1-3.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Kedves Testvérek! Nagyböjtben csütörtöki napokon lelkigyakorlat sorozatot tartunk a 18 órakor kezdődő szentmise keretében. A szentmisék előtt és után gyónási lehetőséget biztosítunk. Kérjük minél többen jöjjenek el ezekre az alkalmakra, hogy együtt készülhessünk a húsvét méltó megünneplésére.
 2. Imaóra következő időpontja: 2019. március 12. kedd, 20:30.
 3. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
 4. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szent István Templom Közösségi termében.
 5. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 6. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
 7. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

GÖRÖGKATOLIKUS HIRDETÉS:

István atya minden Kedves Testvérünket szeretettel várja:

 1. Obbágy László görögkatolikus atya primícia (újmisés) miséjére 2019. március 16-án (jövő héten) szombaton 16:30-tól a Nagyboldogasszony Kápolnában.
 2. A nagyböjti időszakban szerdai napon Előre megszentelt áldozatok liturgiáját fogja végezni Kovács István görögkatolikus parókus atya a kápolnában. A pontos dátumot a következő hirdetésben adjuk közre.

A liturgiát Nagy Szent Gergely pápának köszönhetjük, amit a világ katolikusainak szánt, ezért görögül és latinul is megírta. Ma már csak a keleti egyházak végzik ezt a szertartást, gyönyörű dallamvilággal.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

 1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com
 2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.

 

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”