Március 4. hétfő: Szent Kázmér, Boldog Meszlényi Zoltán püspök és vértanú

18:00:                                                               Szent István Templom

Március 5. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: Élő Orsolyáért és Családjáért                        Szent István Templom

 Március 6. szerda: Hamvazószerda, szigorú böjt.

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00: +Baróczi Béláért                                           Szent István Templom

 Márc. 7. csütörtök: Szent Pepétua és Felicitász vértanúk, Elsőcsütörtök

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Március 8. péntek: Istenes Szent János szerzetes

07:30: Keresztút                                     Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                                 Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

 Március 9. szombat: Római Szent Franciska szerzetesnő

16:30:  görög katolikus liturgia               Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Főpásztor szándékára                  Nagyboldogasszony Kápolna

 Március 10. vasárnap:  Nagyböjt 1. vasárnapja

09:00: +Nagy Andrásné Erzsébetért (halálának 1. évf.)

Szent István Templom

11:00:+Szokolai Lászlóért és +Hozzátartozókért

Szent László Plébániatemplom

17:30: +Sefcsik Gergelyért                                Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. március 3, Évközi 8. vasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Takács Géza atya telefonszáma: 06-30-974-3689

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Nagyböjti idő:

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak.

ZARÁNDOKLAT A VÁROSÉRT

Előzetesen tájékoztatjuk a Kedves Testvéreket, hogy a nagyböjti időszakban az idén 9. alkalommal megtartjuk a „Zarándoklat a Városért” rendezvényünket, amelynek időpontja a tavalyihoz hasonlóan Virágvasárnap előtti szombaton, azaz április 13-án lesz időjárástól függetlenül. A részletes tájékoztatást időben megjelentetjük.

 

Illéssy Mátyás                                    Németh István

plébános                                            világi elnök

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Imaóra következő időpontja: 2019. március 12. kedd, 20:30.
  2. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
  3. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szt István Templom Közösségi termében.
  4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  7. Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.
  8. A KÉSZ százhalombattai csoportja és a “Matrica” múzeum szeretettel hív minden érdeklődőt Vesztergám Miklós: Második lépcsőfok a szakrális királysághoz című könyvének zenés bemutatójára 2019. március 5-én kedden 18 órára a “Matrica” múzeumba.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, bútort, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72@gmail.com
  2. Kedves Hívek! Aki pénzadománnyal szeretné támogatni a Karitász munkáját, az a belső bejárati ajtó mellett a jobb oldali perselybe dobhatja.