November 11. hétfő: Tours-i Szent Márton püspök

18:00:                                                               Szent István Templom

November 12. kedd: Szent Jozafát püspök és vértanú
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

November 13. szerda: Magyar szentek és boldogok

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00: A Mária Légió +Tagjaiért                        Szent István Templom

November 14. csütörtök: Köznap

18:00:                                                                Szent István Templom

November 15. péntek: Nagy Szent Albert püspök és egyháztanító

18:00: Sikeres vizsgákért                                   Szent István Templom

November 16. szombat: Skóciai Szent Margit, Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

19:00: Héttorony fesztivál                                 Szent István Templom

November 17. vasárnap: Évközi 33. vasárnap

09:00: zenei szolgálat: Noé Bárkája Zenekar

+Édesanyáért                                         Szent István Templom

11:00: +Tamás Imréért (halálának 5.évf) Szent László Plébániatemplom

18:00: +Édesapáért, +Édesanyáért és a Tasi Család +Tagjaiért

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. November 10. Évközi 32. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. november 19. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub mostantól rendszeresen tart összejöveteleket szerdánként 9:30 és 11:00 között a Szent István templom közösségi termében. További információk a következő telefonszámon érhetők el: +36 30 5011 665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

HITTANOS HIRDETÉS

Tisztelt Szülők, kedves Gyerekek!

Elkezdődtek az előkészületek az idei Pásztorjáték megrendezéséhez.

Szeretettel várjuk a szerepelni vágyókat, feltétel a próbákon való részvétel!

Jelentkezés: Pallaginé Lenkei Andrea hitoktatónál telefonon (20-9810406) vagy személyesen a vasárnapi reggeli szentmisék után.

NEK2020 hirdetés:
Alkosson minden nemzet egy közösséget, ahogy a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus mottóját adó 87. zsoltárban olvassuk.
November 23-án, szombaton, Krisztus Király ünnepének előestéjén gyűljünk össze minden országban, ezernyi templomban egy óra szentségimádásra, hogy meglássuk Jézust, a láthatatlan Isten képmását.
Imádkozzunk mindazokért, akik még nem találkoztak Vele.
Százhalombattán november 23-án a 18 órai szentmise után tartjuk meg a Nagyboldogasszony Kápolnában a Vörösmarty u. 33-ban. Várunk mindenkit sok szeretettel!

Görögkatolikus hirdetés:

2020. október hónapban kerül sor a Kovács István parókus atya által szervezett egyhetes Szentföldi zarándoklatra. Utazás repülővel, félpanziós ellátással. Az utazás költsége várhatóan 320.000,- – 350.000,- Ft körül lesz. Ennek felét december hónapban be kell fizetni az utazást szervező irodának. Az utazáshoz feltétel, az utazás időpontjában még legalább fél évig érvényes útlevél. Jelentkezni Wéber Tamásnál lehet.

Kedves Testvérek!

Faművesség kultúrája Máramarosban címmel a szaploncai Vidám Temetőről és az máramarosi fatemplomokról megjelent könyv (3200 forintos áron) korlátozott számban megvásárolható az irodában.