November 18. hétfő: Szent Péter- és szent Pál- bazilikák felszentelése

18:00: +Tiborért (halálának 1. évf.)                 Szent István Templom

November 19. kedd: Árpád-házi Szent Erzsébet
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: Élő Annáért és élő Szüleiért                  Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

November 20. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafüzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                Szent István Templom

November 21. csütörtök: Boldogságos Szűz Mária bemutatása a templomban

18:00:                                                                Szent István Templom

November 22. péntek: Szent Cecília szűz és vértanú

November 23. szombat: Szent I. Kelemen pápa és vértanú, Szent Kolumbán apát,  Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

November 24. vasárnap: Krisztus a Mindenség Királya

Karitász gyűjtés

09:00: zenei szolgálat: Orgonás

Balázs és Parádi Család +Tagjaiért és +Dósa Mihályné Teréziáért                        Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

12:00:Gyöngyvér Judit gyermek keresztelője   Szent László Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. November 17. Évközi 33. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. november 19. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

HITTANOS HIRDETÉS

• 2019 november 30-án hittanos lelki napot tartunk a Szent István templomban 9 és 14 óra között. Program: gitáros daltanulás, kézműveskedés, játék, találkozás a szentségi Jézussal, és közös meleg ebéd. Várunk minden hittanost sok szeretettel.
  • Tisztelt Szülők, kedves Gyerekek! Elkezdődtek az előkészületek az idei Pásztorjáték megrendezéséhez. Szeretettel várjuk a szerepelni vágyókat, feltétel a próbákon való részvétel! Jelentkezés: Pallaginé Lenkei Andrea hitoktatónál telefonon (20-9810406) vagy személyesen a vasárnapi reggeli szentmisék után.

NEK2020 hirdetés:

Alkosson minden nemzet egy közösséget, ahogy a 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus mottóját adó 87. zsoltárban olvassuk.
November 23-án, szombaton, Krisztus Király ünnepének előestéjén gyűljünk össze minden országban, ezernyi templomban egy óra szentségimádásra, hogy meglássuk Jézust, a láthatatlan Isten képmását.
Imádkozzunk mindazokért, akik még nem találkoztak Vele.
Százhalombattán november 23-án a 18 órai szentmise után tartjuk meg a Nagyboldogasszony Kápolnában a Vörösmarty u. 33-ban.

Várunk mindenkit sok szeretettel!

Görögkatolikus hirdetés:

A Szentföldi zarándoklatra az utazási iroda közlése értelmében 2020. november hónapban kerül sor. A befizetés lehetősége is változott, az első részlet 50.000,- forint, amit november 30-ig kell befizetni, így ez a jelentkezés határideje is! Utána minden hónap elején (lehetőleg tizedikéig) 30.000,- forintos részletekben kell befizetni a fennmaradó összeget.

A jelentkezés és a befizetés miatt Wéber Tamást keressék.
Kovács István gk. parókus

Kedves Testvérek!

Lezárult a tűzkárosult család részére a gyűjtés! 2019.11.11. hétfőn átutaltuk a 440.000,- Ft-ot a Várkonyi család folyószámlájára.

A pénz megérkezett a családhoz. Hálás levelüket a templomi hirdetőtáblán olvashatják.

Kedves Testvérek!

Faművesség kultúrája Máramarosban címmel a szaploncai Vidám Temetőről és az máramarosi fatemplomokról megjelent könyv (3200 forintos áron) korlátozott számban megvásárolható az irodában.