November 25. hétfő: Alexandriai Szent Katalin szűz és vértanú

18:00:                                                               Szent István Templom

November 26. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

November 27. szerda: Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:+Palotár Józsefné Máriáért (halálának 10.évf.) és +Palotár Józsefért

Szent István Templom

November 28. csütörtök: Köznap

18:00: Élő Maricáért, Istvánért születésnapjukra és megtérésükért

Szent István Templom

 November 29. péntek: Köznap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 November 30. szombat: Szent András apostol

09 – 14: Gyermek lelki nap                               Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Koncert                                                  Szent István Templom

 December 1. vasárnap: Advent I. vasárnapja

09:00: zenei szolgálat: Noé Bárkája Zenekar

+Harmati Józsefért és +Harmati Józsefné Terézért

Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője 2019. November 24.

Krisztus a Mindenség Királya

Karitász gyűjtés

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Testvérek! Akik még nem rendezték 2019 évi egyházadójukat, befizethetik a Szent István Templomban az irodában irodai időben, vagy a vasárnapi 9 órai szentmisék előtt és után a templomban, a Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. december 3. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  6. Faművesség kultúrája Máramarosban címmel a szaploncai Vidám Temetőről és az máramarosi fatemplomokról megjelent könyv (3200 forintos áron) korlátozott számban megvásárolható az irodában.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

HITTANOS HIRDETÉS

Tisztelt Szülők, kedves Gyerekek!

Elkezdődtek az előkészületek az idei Pásztorjáték megrendezéséhez.

Szeretettel várjuk a szerepelni vágyókat, feltétel a próbákon való részvétel!

Jelentkezés: Pallaginé Lenkei Andrea hitoktatónál telefonon (20-9810406) vagy személyesen a vasárnapi reggeli szentmisék után.

 

Görögkatolikus hirdetés:

A Szentföldi zarándoklatra az utazási iroda közlése értelmében 2020. november hónapban kerül sor. A befizetés lehetősége is változott, az első részlet 50.000,- forint, amit november 30-ig kell befizetni, így ez a jelentkezés határideje is! Utána minden hónap elején (lehetőleg tizedikéig) 30.000,- forintos részletekben kell befizetni a fennmaradó összeget.

A jelentkezés és a befizetés miatt Wéber Tamást keressék.
Kovács István gk. parókus