Október 7. hétfő: Rózsafűzér Királynője

17:30: Októberi Rózsafűzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                               Szent István Templom

Október 8. kedd: Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpátrónája
07:30:Októberi rózsafüzér imádság      Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi Rózsafűzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

Október 9. szerda: Szent Dénes püspök és társai vértanúk, Leonardi Szent János áldozópap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

17:30: Októberi Rózsafűzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

Október 10. csütörtök: Köznap

17:30: Októberi Rózsafűzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                             Szent István Templom

Október 11. péntek: Szent XXIII. János pápa

07:30:Októberi rózsafüzér imádság      Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi Rózsafűzér imádság                       Szent István Templom

18:00: Élő Blankáért                                         Szent István Templom

Október 12. szombat: Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Október 13. vasárnap: Évközi 28. vasárnap

09:00: A Mária Légió élő és +Tagjaiért             Szent István Templom

10:00: Lívia és Ádám gyermekek keresztelője  Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2019. Október 6. Évközi 27. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Október – A Rózsafűzér hónapja:

„Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a rózsafűzért templomban vagy kápolnában, családban, szerzetesi közösségben, jámbor társulatban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 17.)”

1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  2. Imaóra következő időpontja: 2019. október 8. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klub alkalomszerűen tart összejöveteleket. Aki csatlakozna a következő telefonszámon érdeklődhet: +36 30 5011 665
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

• Október 10-én Prohászka Ottokár püspök születésének 161. évfordulóján Székesfehérváron a Prohászka Emléktemplomba 16 órára előadásra, 17 órától ünnepi szentmisére várjak a kedves Híveket.
  • Nagyszülői zarándoklat 2019. október 13-án 9 órakor a Fatimai jelenések 102. évfordulóján, a fatimai Szűz első hazai kegyhelyén Alsószentivánon, ahol Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét, amelyen áldásban részesíti a zarándok nagyszülőket. A főpásztor minden évben erre a napra hívja az időseket közös imára a fiatalokért és mindazokért, akik rászorulnak imájukra.

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

Görögkatolikus hirdetés:

Az idei 40 fő részvételével megtartott római zarándoklat után jövőre a Szentföldre szervez egyhetes zarándoklatot Kovács István parókus atya. Időpontja: 2020. október. Utazás repülővel, félpanziós ellátással. Az utazás költsége várhatóan 320.000,- – 350.000,- Ft körül lesz. Előzetes jelentkezést Wéber Tamásnál lehet jelezni.