Szeptember 30. hétfő: Szent Jeromos áldozópap és egyháztanító

18:00:                                                               Szent István Templom

Október 1. kedd: A Gyermek Jézusról és a Szent Arcról nevezett (Lisieux-i) Szent Teréz, szűz, és egyháztanító
07:30:Októberi rózsafüzér imádság      Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi Rózsafüzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

Október 2. szerda: Szent Őrzőangyalok

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

17:30: Októberi Rózsafüzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

Október 3. csütörtök: Boldog Bogdánffy Szilárd püspök és vértanú,

Elsőcsütörtök

17:30: Októberi Rózsafüzér imádság                       Szent István Templom

18:00:                                                             Szent István Templom

Október 4. péntek: Assisi Szent Ferenc, Elsőpéntek

07:30:Októberi rózsafüzér imádság      Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi Rózsafüzér imádság                       Szent István Templom

18:00:A Rózsafüzértársulat élő és +Tagjaiért    Szent István Templom

Október 5. szombat: Szűz Mária szombati emléknapja, Elsőszombat

08:00:                                                               Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Október 6. vasárnap: Évközi 26. vasárnap – A Szentírás vasárnapja

09:00: +Vadász László halálának évfordulójára Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

12:00: Keresztelő                                 Szent László Plébániatemplom

17:30: Októberi Rózsafüzér imádság                       Szent István Templom

18:00: Szülőkért, Nagyszülőkért, Rokonokért   Szent István Templom

 

Október – A Rózsafüzér hónapja:

„Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki a rózsafüzért templomban vagy kápolnában, családban, szerzetesi közösségben, jámbor társulatban vagy jámbor szándékkal együttlévők közösségében elimádkozza. (A búcsúk kézikönyve, Búcsúengedélyek 17.)”

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője
2019. Szeptember 29. Évközi 26. vasárnap

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

A KÉSZ Százhalombattai Csoportja tisztelettel meghívja Önöket az

Aradi Vértanúk Napján tartandó MEGEMLÉKEZÉSRE

október 6-án 17 órára a Százhalombatta – óvárosi Szent László térre.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

 1. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
 2. Imaóra következő időpontja: 2019. október 8. kedd, 20:30.
 3. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti műfüves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
 4. A baba-mama klub alkalomszerűen tart összejöveteleket. Aki csatlakozna a következő telefonszámon érdeklődhet: +36 30 5011 665
 5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

Egyházmegyei hirdetés:

 • A Nagymarosi Katolikus Ifjúsági Találkozó 2019. október 5-én kerül megrendezésre. Bővebb információt a www.nagymaros.katolikus.hu honlapon találnak. Téma: Az elköteleződés szentségei: házasság, papság
 • Nagyszülői zarándoklat 2019. október 13-án 9 órakor a Fatimai jelenések 102. évfordulóján, a fatimai Szűz első hazai kegyhelyén Alsószentivánon, ahol Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét, amelyen áldásban részesíti a zarándok nagyszülőket. A főpásztor minden évben erre a napra hívja az időseket közös imára a fiatalokért és mindazokért, akik rászorulnak imájukra.

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

Görögkatolikus hirdetés:

Az idei 40 fő részvételével megtartott római zarándoklat után jövőre a Szentföldre szervez egyhetes zarándoklatot Kovács István parókus atya. Időpontja: 2020. október. Utazás repülővel, félpanziós ellátással. Az utazás költsége várhatóan 320.000,- – 350.000,- Ft körül lesz. Előzetes jelentkezést Wéber Tamásnál lehet jelezni.

 

Az eucharisztikus kongresszusok egyik kiemelt eseménye az elsőáldozás, amire a nyitó szentmisén kerül sor. Így lesz ez Budapesten is, 2020. szeptember 13-án, délután 4 órától a Puskás Ferenc Stadionban.

Az elsőáldozás nem más, mint az első találkozás az Oltáriszentségben jelen lévő Jézussal. Mindannyian azt szeretnénk, hogy a gyermekünk elsőáldozása meghitt, emlékezetes esemény legyen számára. Olyasvalami, ami megtartja őt a nehezebb időszakokban, erőt ad, ha megfárad élete során. A legtöbb gyermek saját plébániai közösségében lesz elsőáldozó, és veszi magához először ezt az életre szóló erőforrást.

2020-ban, a Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nyitómiséjén ez a személyes találkozás egészül ki egy további, életre szóló élménnyel: a közösség erejének megtapasztalásával.

Az Oltáriszentségben jelen levő Jézussal való találkozás ebben a nemzetközi közösségben megmutat valamit az egyház egyetemességéből és tanúságtevő küldetéséből is a világ felé.

Olyan lehetőség ez, ami egy emberöltő alatt egyszer adódik: akik az 1938-as budapesti kongresszuson részt vettek, egész életükben meghatározó élményként adták tovább emlékeiket a családjuknak.

Nem kétséges, hogy örömmel ajándékoznánk meg gyermekeinket egy ilyen élménnyel. Az eseménnyel kapcsolatban ugyanakkor számtalan kérdés vetődhet fel bennünk: Kik vehetnek részt a szentmisén? Hány kísérője lehet egy elsőáldozónak? Milyen messze lesznek a gyerekek a szüleiktől? Hogyan tudunk majd eljutni a stadionba? Mi lesz, ha esik az eső?

Szeretnénk, ha minden szülő nyugodt szívvel engedné gyermekét erre a nagyszabású lelki kalandra, ezért összeállítottuk a leggyakoribb kérdésekből és az azokra adott válaszokból álló listát, ami alább, a 70 kérdés, 70 válasz az eseményről részben olvasható.

(https://www.iec2020.hu/hu/nyito-szentmise-elsoaldozassal)

Az elsőáldozók regisztrációja a Székesfehérvári Egyházmegyében, az Egyházmegyei Hivatalban, az egyházmegye (NEK-es) szervezőasszisztensén keresztül központilag történik, akihez a hitoktatók, plébánosok juttatják el a helyben összegyűjtött névsort, ezért minden elsőáldozással kapcsolatos ügyet, kérdést a helyi plébániákon, a hitoktatókon keresztül lehet intézni, kell feltenni.

Az elsőáldozók hozzátartozóit, kísérőit egyénenként szükséges regisztrálni az Eucharisztikus Kongresszus regisztrációs felületén, ezt központilag az egyházmegye nem teszi meg! Természetesen segítünk a regisztrációban.

Az elsőáldozáson résztvevők legkésőbb szeptember 30-ig jelentkezniük kell a hitoktatóknál a kitöltött jelentkezési lap leadásával.

Az elsőáldozás feltétele ugyan az, mintha a saját plébánián történne, kiegészülve a központi esemény miatti programokkal:

–          elsőáldozásra való felkészítés, plébánosi javaslat

–          rendszeres részvétel a szentmiséken

–          részvétel a két egyházmegyei központi felkészítő programon

 

Elsőáldozásra Készülők Egyházmegyei Lelki Napja

 1. november 23. szombat, Székesfehérvár
 • 10:00 órakor püspöki szentmise (Prohászka templom, 8000 Székesfehérvár, Kaszap István u. 1.
 • 12:30 ebédszünet (mindenki hozzon szendvicset /a püspökségtől kapnak 1-1 kakaós csigát és almát)
 • 15:00-15:30 Közös szentségimádás (Szent Imre templom, 8000 Székesfehérvár, Városház tér 4.)

Várható programok: (Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház, 8000 Székesfehérvár, Liszt F. u. 1., illetve Ciszterci Szent István Gimnázium, 8000 Székesfehérvár, Jókai Mór u. 20.)

 • Tájékoztatás a NEK elsőáldozási előkészületeinek aktuális állásáról.
 • NEK-es játékos, ismeretterjesztő feladatok, kvíz, nyereményekért
 • Magyarországon szolgáló külföldi misszionáriusok bemutatják népük egyedi vallási szokásait
 • Közös éneklés, énektanulás, dicsőítés,
 • kiscsoportos játékok

A gyermekek magas létszáma (600 fő) és helyhiány miatt a szülők számára nem készülünk külön programokkal. A rendezvény ideje alatt egy infópontot létesítünk, ahol bárki érdeklődhet, regisztrálhat a kongresszus összes rendezvényére, szolgáltatására (pontos címet később adunk meg)

 

Elsőáldozásra Készülők Egyházmegyei Találkozója

 1. június 13. szombat, Székesfehérvár

A részletes program kidolgozás alatt van, amint elkészül, értesítjük az érintetteket!

Magát a jelentkezési lapot az illetékes hitoktatók fogják kiosztani és begyűjteni. A tájékoztató a jelentkezési lap hátoldalán is rajta lesz.