Szeptember 9. hétfő: Claver Szent Péter áldozópap

18:00:                                                               Szent István Templom

Szeptember 10. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Szeptember 11. szerda:  Köznap

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele        Közösségi Terem

18:00:                                                                Szent István Templom

 Szeptember 12. csütörtök: Szűz Mária szent neve

18:00: Élő Máriáért és a Szűzanyáért                       Szent István Templom

 Szeptember 13. péntek: Aranyszájú (Krizosztomosz) Szent János püspök és egyháztanító

08:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00: A Mária Légió élő és +Tagjaiért              Szent István Templom

 Szeptember 14. szombat: Szent Kereszt felmagasztalása

ELMARAD a görögkatolikus liturgia  Nagyboldogasszony Kápolna

16:00: esküvő                                                    Szent István Templom

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Szeptember 15. vasárnap: Évközi 24. vasárnap

09:00: Hálából házassági évfordulóra és Boglárka születésnapjára

Szent István Templom

11:00:                                                        Szent László Plébániatemplom

18:00:  Imre és Tímár Család élő és +Tagjaiért  Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője
2019. Szeptember 8. Évközi 23. vasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Imaóra következő időpontja: 2019. szeptember 10. kedd, 20:30.
  2. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  3. A baba-mama klub a nyári szünet ideje alatt alkalomszerűen tart összejöveteleket. Aki csatlakozna a következő telefonszámon érdeklődhet: +36 30 5011 665
  4. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

  1. A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

Egyházmegyei hirdetések:

  • A Bodajki Zarándoklat és Búcsú szeptember 14-15-én kerül megrendezésre. A program szombaton délután 5 órakor kezdődi, majd 17:30-kor keresztúttal folytatódik a Kálvárián. 19 órakor szentmise következik körmenettel és szentségimádással, majd virrasztás lesz hajnalig. Vasárnap 6 és 8 órakor lesznek szentmisék, majd fél 11-kor mutatunk be koncelebrált püspöki szentmisét. Az ünnepi misét délután 3 órakor keresztút, majd 17 órai kezdettel a záró szentmise követi. Szeretettel hívják a családokat az ünnepi szentmisére az egyházmegyénk legősibb Mária kegyhelyére, hogy közös imádságunk erőt adjon családjainknak a személyes és közösségi megújuláshoz.
  • Alzheimer Világnap 2019. szeptember 21. A székesfehérvári program megnyitója 10 órakor lesz a Városház téren. A megnyitó után színpadi előadások, tematikus sátrak és szakmai konferencia keretében kerülnek bemutatásra a témakört érintő kérdések és válaszok. A program keretében 13 órakor szentmisében imádkozunk a betegségben érintettekért és családtagjaikért a Szent Imre templomban.
  • Egyházmegyénk hagyományos bodajki ifjúsági zarándoklata szeptember 27-28-án kerül megrendezésre. A zarándoklatra különösen azokat a fiatalokat várják, akik ebben az évben részesültek, vagy a következő évben részesülnek a bérmálás szentségében.
  • Szeptember 29-én kerül megrendezésre a hagyományos makkosmáriai zarándoklat és búcsú. Az ünnepi szentmise 11:30-kor kezdődik. Imádkozzunk együtt a Fogolykiváltó Boldogasszonyhoz, hogy közbenjárására lelki és testi rabságainkból Krisztus által felszabaduljunk az istengyermeki szabadságra.
  • A Nagymarosi Katolikus Ifjúsági Találkozó 2019. október 5-én kerül megrendezésre. Bővebb információt a nagymaros.katolikus.hu honlapon találnak.