Augusztus 10. hétfő: Szent Lőrinc diakónus és vértanú

18:00:                                                                Szent István Templom

 Augusztus 11. kedd: Szent Klára szűz
08:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

 Augusztus 12. szerda: Chantal Szent Johanna Franciska szerzetesnő

13:00: Fábián Györgyné szül: Tálas Erzsébet temetése

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Augusztus 13. csütörtök: Boldog XI. Ince pápa

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Augusztus 14. péntek: Szent Maximilián Mária Kolbe áldozópap és vértanú

08:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00:  Előesti szentmise                                         Szent István Templom

 Aug. 15. szombat: Szűz Mária Mennybevétele, Nagyboldogasszony

MISEREND VÁLTOZÁS!

08:00:                                                    Szent László Plébániatemplom

16:30:                                                   Nagyboldogasszony Kápolna

18:00: Megemlékezés

Dunafüred, Báté falu templomának helyén álló keresztnél

 Augusztus 16. vasárnap: Évközi 20. vasárnap

09:00: +Kulcsár Józsefnéért, Katalinért             Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                     Szent István Templom

 

Előzetes tájékoztatás az augusztus 30-i miserend változásról!

Tájékoztatjuk a Kedves Testvéreket, hogy a Szent László Templom felszentelésének 110. évfordulója alkalmából 2020. augusztus 30-án vasárnap délelőtt 10 órakor tartunk szentmisét a Szent László Plébániatemplomban. A Szent István Templomban csak 18 órakor lesz szentmise.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője 2020. Augusztus 9.

Évközi 19. vasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.

Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A szkóla szervezői várják énekes szolgálatra az egyházközség tagjait. Jelentkezéssel és próbával kapcsolatban keressék Sonn-Mészáros Andreát a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  2. Imaóra következő időpontja: 2020. augusztus 11. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

Augusztus 15-én 18 órától

Dunafüreden Báté falu középkori templomának helyén álló keresztnél megemlékezést tart a

KÉSZ százhalombattai csoportja.

 

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

A Musica Divina Egyesület szeretettel várja olyan 8 – 14 éves lányok és fiúk, valamint felnőttek jelentkezését, akik szívesen énekelnének az Egyesület által szervezett Adventi műsorban. További információ és jelentkezés Csehák Izoldánál a 06-30-2415974-es telefonszámon.

 

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

  • Egyházmegyénk döntése értelmében a hagyományos fogadalmi ünnepet zárt körűen tartják augusztus 14-én Székesfehérvár Az Ünnepség 18 órakor szentmisével kezdődik a Szent Imre templomban a Magyar Szent Család ereklyéinek jelenlétében. A szentmise végén az ereklyéket körmenetben viszik a Nemzeti Emlékhelyen található Szent István Király sírhoz, ahol elimádkozzák a felajánlási imát. Ez után az ereklyéket körmenetben visszakísérik a Szent Imre templomba.
  • Virrasztás Magyarországért

Budapesten a Szent István Bazilikában ima és engesztelő virrasztás hazánkért, a magyarság lelki megújulásáért 2020. augusztus 14-én péntek este 8 órától szombat reggel 5 óráig. Éjfélkor szentmisével köszöntik a mennybe fölvett Boldogságos Anyát.

Egyúttal tájékoztatják a Kedves Híveket, hogy már 24 éve minden csütörtök este 8 órától péntek reggel 5 óráig a Szent István bazilika kápolnájában kitett Oltáriszentség előtt engesztelnek hazánkért, a magyarságért. Szentmise 21 órakor van. Mindenkit szeretettel várnak.

Mindazok, akik személyesen nem tudnak megjelenni, egyénileg vagy közösségben kapcsolódhatnak be a virrasztásba.

  • Egyházmegyénk az Ercsi plébániatemplom felújítása miatt augusztus 16-án 10 órakor szabadtéri szentmisében emlékezik meg a templom búcsújáról. Helyszín: a Duna-parti Szapáry-Eötvös kápolna előtti tér.