December 14. hétfő: Keresztes Szent János, áldozópap és egyháztanító

06:00:  +Édesapáért                                           Szent István Templom

December 15. kedd: Boldog Brenner János, áldozópap és vértanú
06:00: Élő Szülőkért                                                 Szent István Templom

06:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

 December 16. szerda: Köznap

06:00: Püspök atya szándékára                                 Szent István Templom

 December 17. csütörtök: Köznap

06:00:   + Nagyszülőkért                                          Szent István Templom

 December 18. péntek: Köznap

06:00:  Élettan vizsgáért                                    Szent István Templom

08:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

 December 19. szombat: Köznap

16:30: görögkatolikus liturgia                     Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                    Nagyboldogasszony Kápolna

 December 20. vasárnap: Advent IV. vasárnapja

09:00: +Szülőkért, +Testvérért                              Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:  Püspök atya szándékára                              Szent István Templom

 

Előzetesen tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy görögkatolikus liturgia december 24-én 15 órától, 25-én 16 órától lesz a Nagyboldogasszony Kápolnában. December 26-án szombaton NEM lesz görögkatolikus liturgia.

 

Adventi idő:

Az adventi időnek kettős jellege van. A karácsonyi ünnepekre való előkészület ideje ez, amikor Isten Fiának az emberekhez való első eljövetelére emlékezünk. Egyúttal azonban olyan időszak is, amelyikben ez a visszaemlékezés ráirányíthatja figyelmünket Krisztus történelemvégi, második eljövetelének várására. E két ok miatt az adventi idő a bensőséges és örvendező várakozás ideje.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2020. december 13. Advent III. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A szkóla próbái és zenei szolgálatai a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetelnek! További információkkal keressék Subicz-Marsi Edit karvezetőt a +36-20-3602477-es telefonszámon.
  2. 2. A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR új dobosát keresi. Kéthetente vasárnap reggeli szentmisei szolgálatra keressük zenésztársainkat, most elsősorban a dobos posztra (hangszerünk van). De bármilyen hangszeren játszó vagy énekelni szerető tagokat is várunk! Jelentkezés: 20-9614136 vagy a Zenekarnál személyesen.
  3. Imaóra a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetel!
  4. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.