December 21. hétfő: Köznap

06:00: +Édesanyáért                                          Szent István Templom

December 22. kedd: Köznap
06:00:  Püspök atya szándékára                               Szent István Templom

06:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

09:30: Suller Ferenc Istvánné szül: Baráth Erzsébet temetése

 December 23. szerda: Köznap

06:00: +Édesanyáért                                                 Szent István Templom

 December 24. csütörtök: Köznap

15:00:  görögkatolikus liturgia                     Nagyboldogasszony Kápolna

16:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

 December 25. péntek: Urunk születése, Karácsony

09:00: Élő Leventéért születésnapjára                     Szent István Templom

11:00: Püspök atya szándékára                   Szent László Plébániatemplom

16:00: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                                Szent István Templom

 December 26. szombat: Szent István, első vértanú

09:00: +Balogh Gyuláné Ilonáért és + és Élő Családtagjaiért

Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

 December 27. vasárnap: A Szent Család: Jézus, Mária és József

09:00: +Szülőkért, Nagyszülőkért, Keresztszülőkért és Testvérekért

Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00: +Mülhauser Mihályért (halálának 6. évf.)

Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2020. december 20. Advent IV. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Sok szeretettel hívjuk és várjuk a

Kedves Testvéreket!

  1. december 29-én kedden 17 órára

a Szent László Plébániatemplomba Tamási József atya Betlehemről tartandó előadására.

Aznap, december 29-én kedden az esti 18 órai szentmisét a Szent László Plébániatemplomban tartjuk!

 

Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy görögkatolikus liturgia december 26-án szombaton NEM lesz a Nagyboldogasszony Kápolnában. A következő szertartást 2021. január 2-án szombaton 16:30-től tartjuk.

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A szkóla próbái és zenei szolgálatai a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetelnek! További információkkal keressék Subicz-Marsi Edit karvezetőt a +36-20-3602477-es telefonszámon.
  2. 2. A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR új dobosát keresi. Kéthetente vasárnap reggeli szentmisei szolgálatra keressük zenésztársainkat, most elsősorban a dobos posztra (hangszerünk van). De bármilyen hangszeren játszó vagy énekelni szerető tagokat is várunk! Jelentkezés: 20-9614136 vagy a Zenekarnál személyesen.
  3. Imaóra a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetel!
  4. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

Kedves Testvérek!

Elérkezve az adventi időszak végéhez, köszönetet szeretnék mondani magam, Mátyás atya és József atya nevében, az idei rorate miséken nagy számban megjelent testvéreknek a koránkelésekért, a restség és a covid-19 vírus keltette félelem leküzdéséért, hitünk táplálásáért. E téma kapcsán meg szeretnék egy történetet osztani veletek, amely advent harmadik vasárnapján történt a Szent László Templomból kijövet. A gépkocsimhoz indultam az úton át, amikor egy idős úr jött kerékpárral. Ő látva, hogy többen jövünk ki a templomból, egyik kezével elengedve a kormányt ránk mutatva a következőket mondta: „Ti vagytok a vírusterjesztők”! Szólásra sem jutott idő, csak néztem utána amint elkerekezett. Közben a következők jutottak eszembe. Jelen napokra városunkban, országunkban és számos helyén a világnak a járvány következtében, és annak ellenére, a keresztény közösségeink maradtak meg, mint működő közösségek. Városunkban és másutt is az emberi, közösségi kapcsolatok megszűntek, alvó állapotba kerültek. Az egyes emberek a valóságos közösségeket nem találják, elszigetelődtek, és dühöt vált ki bennük, ha mások velük ellentétben még mindig közösségbe járnak, tanítást hallgatnak és gyakorolják hitüket. Közben persze mi is maszkot hordunk, távolságot tartunk és fertőtlenítünk, csak úgy, mint aki csak boltba jár.

Vigyázzunk Plébániánk Közösségére, merjük hitünket gyakorolni és egymással szóba állni, legyünk nyitottak helyüket nem lelő, kérdéseikre választ nem kapó embertársaink iránt!

Próbáljuk megértetni másokkal is, hogy a közegészségügyi szabályok betartása mellett a hit, a bizalom óriási mértékben járul hozzá immunrendszerünk megerősítéséhez. A félelem elveszi energiáinkat és megbetegít.

Plébániánk Hívei nevében köszönöm Mátyás atya és József atya adventi fáradozásait, a roráték lehetőségét.

A Jó Isten fizesse meg fáradozásaikat!

Kívánok a Plébániánk közösségének minden tagja részére kegyelmekben gazdag, áldott Karácsonyi Ünnepeket!

  1. Advent Negyedik Vasárnapján

Németh István, világi elnök