Február 24. hétfő: Szent Mátyás apostol

13:00: Vaszlavik József temetése

14:00: gyászmise                                  Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

Február 25. kedd: Köznap
08:00:                                                                     Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

20:30: Imaóra                                                           Szent István Templom

Február 26. szerda: Hamvazószerda

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele      Közösségi Terem

18:00: +Béláért, Gézáért és Rudolfért                      Szent István Templom

Február 27. csütörtök: Köznap

18:00:                                                                  Szent István Templom

Február 28. péntek: Köznap

07:30: Keresztút                                     Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                                       Szent István Templom

18:00:                                                                        Szent István Templom

Február 29. szombat: Köznap

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Március 1. vasárnap: Nagyböjt 1. vasárnapja

09:00: zenei szolgálat: Orgonás és Szkóla

+Simon Istvánért és +Szüleikért                     Szent István Templom

11:00:                                                        Szent László Plébániatemplom

18:00: +Gajárszki Gáborért és a Szegedi és Gajárszki Család +Tagjaiért

Szent István Templom

 

Nagyböjti idő:

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak.

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2020. Február 23.

Évközi 7. vasárnap

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Előzetesen szeretnénk tájékoztatni a Kedves Testvéreket:

Ez év júniusában két, Plébániánkhoz kötődő kispapot szentel megyéspüspöke pappá.

Győri Balázs István szentelése 2020. június 24-én szerdán lesz Székesfehérváron, elsőmiséjét Százhalombattán a Szent István Templomban tartja 2020. június 25-én csütörtökön 18 órától.

Kalányos Ottó szentelése 2020. június 29-én lesz Gyulafehérváron. Újmiséje Százhalombattán 2020. július 19-én lesz.

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, március 1-én a 9 órai szentmise előtt és után befizethetik a Szent István Templom bejáratánál Giricz Károlynénál, vagy az irodában irodai időben. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.

Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

A KÉSZ Százhalombattai Csoport

tisztelettel meghívja Önöket a Kommunizmus Áldozatainak Napján Gyertyagyújtásra

  február 25-én 19.00 órakor

Százhalombattán a Szent István templom kertjébe.

Ima: Illéssy Mátyás atya

Egy mondat a mártírokról: Tóth Ernő

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A szkóla következő próbája március 6-án 19 órától a hittanteremben. Várjuk az énekes szolgálatra az egyházközség tagjait.
  2. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  3. Imaóra következő időpontja: 2020. február 25. kedd, 20:30.
  4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

MUSICA DIVINA EGYESÜLET HIRDETÉSE:

Kérjük támogassa adója 1 %-val a Musica Divina Egyesület működését, programjainak szervezését, hogy minél több színvonalas műsört tudjanak készíteni városunk lakói számára.

Adószám: 18519802-1-13

Támogatásukat előre is köszönjük.

Dr. Tóth Béla, elnök és Dr. Csehák Izolda, zenei vezető

 

Gyerektorták és különböző alkalmakra torták készítését vállaljuk. Info: gyerektortak@gmail.com, facebook: Lianna Bakehouse, vagy Sz. Máté kántortól.

 

NEK2020 hirdetések

 

Legyünk vendéglátók!

Az Eucharisztikus Kongresszus szervezői olyan budapesti (vagy a fővárost 1 órán belül megközelíthető) iskolák, plébániák jelentkezését várják, akik fiataloknak, nagyobb csoportoknak tudnának szállást biztosítani a kongresszus ideje alatt. A szervezők szívesen fogadják olyan családok jelentkezését is, akik egy vagy akár több személyt is befogadnának a Kongresszus idején. Jelentkezni a rendezvény hivatalos honlapján keresztül lehet egy rövid kérdőív kitöltésével (segítünk a kitöltésben), de papír-űrlapon is le lehet adni a felajánlást plébániák missziós küldötteinél.

 

Passió2020

2020. április 4-én, Európa legnagyobb passiójátékának ad otthont a Papp László Budapest Sportaréna. A 30 x 80 méteres küzdőtér színpaddá alakul, ahol Jézus életének utolsó napjait, óráit a 2020 jelmezes közreműködő segítségével adják elő.

Február 26-ig várják az önkéntes szereplők jelentkezését a passio2020.hu weboldalon. A darabban való részvételhez nem szükséges előzetes színházi, színjátszó tapasztalat. Amire azonban minden jelentkezőnek szüksége van, az az előadás, annak témája iránti elköteleződés és a szándék, hogy ebben a nagy színjátszó közösségben megélje a közös játék örömét. A szervezők örömmel fogadják, ha a jelentkező férfiak szakáll növesztését vállalják. A fellépők számára korhű jelmezeket és a próbák napjain étkezést is biztosítanak. Családokat, baráti társaságokat, imacsoportokat és plébániai közösségeket is szeretettel várnak a szervezők. A jelentkezés alsó korhatára 12 év. Középiskolásoknak a próbákon és az előadáson való részvételt önkéntes közösségi szolgálatként igazolható.
Az előadások a virágvasárnapot megelőző szombaton, azaz április 4-én, 15 és 19 órakor kezdődnek. Jegyet 2020 forintos áron a jegy.hu oldalon vásárolhatnak.