Január 20. hétfő: Szent Fábián pápa és vértanú, szent Sebestyén vértanú, Boldog Özséb áldozópap

17:00:                                                                Szent István Templom

Január 21. kedd: Szent Ágnes szűz és vértanú
08:00:                                                        Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

18:00:   Ökumenikus imaóra                     Szent István Templom

Január 22. szerda: Szent Vince diakónus és vértanú, Boldog Batthyány Strattmann László családapa

16:30: Prohászka Imaszövetség, a Rózsafűzértársulat

és a Mária Légió tagjainak összejövetele      Közösségi Terem

17:00:                                                                       Szent István Templom

Január 23. csütörtök: Köznap

18:00:                                                                  Szent István Templom

Január 24. péntek: Szalézi szent Ferenc püspök és egyháztanító

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

Január 25. szombat: Szent Pál apostol megtérése, Pál fordulása

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

17:00:                                                                Szent István Templom

Január 26. vasárnap: Évközi 3. vasárnap

09:00: zenei szolgálat: Noé Bárkája zenekar

+István férjért, édesapáért                             Szent István Templom

11:00: +Versits Gyuláért és +Szüleiért és +Testvéreiért

Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2020. Január 19. Évközi 2. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig,Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Ökumenikus imahét alkalmai és igehirdetői

1. január 20-25

Hétfő                   Ref. templom                 Labossa Péter

Kedd          Rk. templom                 Sárosi Mária

Szerda        Ref. templom                Illéssy Mátyás

Csütörtök  Rk.  templom                Sárosi Gábor

Péntek        Ref. templom                Kaplan Pavle

Szombat    Rk. templom                 Kovács István

LÁSZLÓ ATTILA újévi koncertje Százhalombattán

Az ifjú zenész mindig nagy érdeklődéssel és szeretettel várt vendég nálunk. Idei – immár megszokott – újévi koncertjét 2020. február 1-én (szombaton) 18 órától láthatjuk a Szent István templomban. A mindig különleges hangulatú százhalombattai koncert zenei programját ezúttal is jól ismert magyar- és világslágerek alkotják, de néhány meglepetés dal is tarkítja a listát (amit biztos, hogy ebben az összeállításban még sehol sem hallhattak a rajongók). A belépés díjtalan, de adományokat elfogadunk az Összefogás a Magyar Családokért Egyesület javára. További részletek a kihelyezett plakátokon és a hirdetésekben.

1. A szkóla következő próbája január 24-én lesz, este 7-8-ig a hittanteremben, majd kéthetente ugyan ebben az időben. Várjuk az énekes szolgálatra az egyházközség tagjait, gyermektől az idősig.
  2. Felnőtt hittanra hétfőnként 19 órára várja Mátyás atya a kedves híveket, a 18 éven felüli fiatalokat ifjúsági hittanra péntekenként szintén 19 órára.
  3. Imaóra következő időpontja: 2020. január 28. kedd, 20:30.
  4. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  5. A baba-mama klub újraindult. Időpontja: szerda, 9:30 – 11 óráig. Helyszíne: parkettás hittanterem (bejutás: oldalról). Szeretettel várjuk az édesanyákat és kisgyermekeiket. Szívesen fogadunk minőségi, kreatívan használható, jó állapotú játékokat. Vezeti: Sonn-Mészáros Andrea, tel.: +36 30 501 1665
  6. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

Gyerektorták és különböző alkalmakra torták készítését vállaljuk. Info: gyerektortak@gmail.com, facebook: Lianna Bakehouse, vagy Sz. Máté kántortól.