Július 13. hétfő: Szent Henrik

18:00: +Balogh Gyuláné Ilonáért és +Családtagjaiért

Július 14. kedd: Lellisi Szent Kamill
08:00:                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

20:20: Imaóra                                                           Szent István Templom

Július 15. szerda: Szent Bonaventura püspök és egyháztanító

18:00:                                                                       Szent István Templom

Július 16. csütörtök: Kármelhegyi Boldogasszony

Győri Balázs István kispapunk újmiséje a Szent László Templomban:

18:00: + Szülőkért                                    Szent László Plébániatemplom

Július 17. péntek: Szent Zoerárd-András és Benedek remeték, Boldog Gojdics Pál püspök és vértanú

18:00: + id. Tüske Árpádért (halálának évf.)           Szent István Templom

Július 18. szombat: Szent Hedvig királynő

16:00: Nolen gyermek keresztelője                  Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                    Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:   Szűzanya szándékára                             Szent István Templom

Július 19. vasárnap: Évközi 16. vasárnap

09:00: +Nagyszülőkért                                        Szent István Templom

10:00: Bulcsú László gyermek keresztelője       Szent István Templom

11:00: +Édesanyáért                             Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                     Szent István Templom

Miserend változás!

Felhívjuk a Kedves Testvérek figyelmét, hogy 2020. július 16-án, csütörtökön 18 órától Győri Balázs István kispapunk tart újmisét a Szent László Templomban.

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.

Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2020. Július 12. Évközi 15. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

1. A szkóla szervezői várják énekes szolgálatra az egyházközség tagjait. Jelentkezéssel és próbával kapcsolatban keressék Sonn-Mészáros Andreát a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  2. Imaóra következő időpontja: 2020. július 14. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

Virrasztás Magyarországért

Budapesten a Szent István Bazilikában ima és engesztelő virrasztás hazánkért, a magyarság lelki megújulásáért 2020. augusztus 14-én péntek este 8 órától szombat reggel 5 óráig. Éjfélkor szentmisével köszöntik a mennybe fölvett Boldogságos Anyát.

Egyúttal tájékoztatják a Kedves Híveket, hogy már 24 éve minden csütörtök este 8 órától péntek reggel 5 óráig a Szent István bazilika kápolnájában kitett Oltáriszentség előtt engesztelnek hazánkért, a magyarságért. Szentmise 21 órakor van. Mindenkit szeretettel várnak.

Mindazok, akik személyesen nem tudnak megjelenni, egyénileg vagy közösségben kapcsolódhatnak be a virrasztásba.