Július 6. hétfő: Goretti Szent Mária szűz és vértanú

18:00:                                                                          Szent István Templom

 Július 7. kedd: Köznap
08:00:                                                                     Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                          Szent István Templom

 Július 8. szerda: Köznap

18:00:                                                                          Szent István Templom

 Július 9. csütörtök: Zhao Rong Szent Ágoston áldozópap és társai vértanúk

18:00: + ifj. Bauer Béláért                                     Szent István Templom

 Július 10. péntek: Köznap

08:00:                                                                          Szent László Plébániatemplom

18:00: +Rudolfért                                                    Szent István Templom

 Július 11. szombat: Szent Benedek apát, Európa fővédőszentje

16:30: görögkatolikus liturgia                             Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:   Szűzanya szándékára                             Szent István Templom

 Július 12. vasárnap: Évközi 15. vasárnap

09:00: A Dobolán Család élő és +Tagjaiért

Szent István Templom

11:00: +Édesanyáért                                         Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                     Szent István Templom

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.

Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2020. Július 5. Évközi 14. vasárnap

 

Péter-fillér gyűjtés

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves Százhalombattai Hívek!

Nagy öröm volt számomra, hogy június 24-én Spányi Antal püspök atya kézfeltétele és imádsága által pappá szentelt engem. Úgy érzem – így visszagondolva – , hogy egész életemben erre vágytam, készültem. Annak pedig különösen örülök, hogy a kedves Testvérek között virágzott ki ez a papi hivatás. Jó embereket ismertem meg a hívek körében, akik mindig segítőkészek voltak, és sosem fogyatkozott meg támogatásuk. Ezáltal sok szép emlékkel gazdagodtam az évek alatt.

Köszönöm mindenkinek minden lelki és anyagi támogatását, hisz e nélkül nem sikerülhetett volna elérni a Jóistennel közösen kitűzött célt. Kérem, hogy bár egyre kevesebbet fogok tudni jelen lenni Százhalombattán, sose feledkezzenek meg rólam imáikban. Ezért cserébe, és minden támogatásukért, én magam sem feledkezem meg Önökről, legyen szó az imádságról vagy a Szentmise Áldozatról, és mindig hálás szívvel leszek a battai hívek iránt.

Isten áldja Önöket, és remélem, hogy együtt fogunk egymásnak és az Istennek örülni a Mennyek országában.

 

Imádságos szeretettel:

 

Győri Balázs István

újmisés atya

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. A szkóla szervezői várják énekes szolgálatra az egyházközség tagjait. Jelentkezéssel és próbával kapcsolatban keressék Sonn-Mészáros Andreát a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  2. Imaóra következő időpontja: 2020. június 30. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

 

KARITÁSZ HIRDETÉS:

A Százhalombattai Karitász és a Családokért Egyesület gyűjtést szervez a Máramarosszigeti Szent Júdás Tádéról Elnevezett Egyesület javára. Várunk tartós élelmiszert, konyhai eszközt, ruhát, elektronikai cikkeket, gyermekjátékokat. Szeretettel várjuk azok jelentkezését, akik helyben segíteni tudnak a szállításban vagy a rakodásban. Köszönettel: Illéssy Mátyás, plébános, elnök, Kuti Zsolt 70/933-8198, kutizsolt72[kukac]gmail.com

 

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

Virrasztás Magyarországért

Budapesten a Szent István Bazilikában ima és engesztelő virrasztás hazánkért, a magyarság lelki megújulásáért 2020. augusztus 14-én péntek este 8 órától szombat reggel 5 óráig. Éjfélkor szentmisével köszöntik a mennybe fölvett Boldogságos Anyát.

Egyúttal tájékoztatják a Kedves Híveket, hogy már 24 éve minden csütörtök este 8 órától péntek reggel 5 óráig a Szent István bazilika kápolnájában kitett Oltáriszentség előtt engesztelnek hazánkért, a magyarságért. Szentmise 21 órakor van. Mindenkit szeretettel várnak.

Mindazok, akik személyesen nem tudnak megjelenni, egyénileg vagy közösségben kapcsolódhatnak be a virrasztásba.

 

HITTANOS HIRDETÉS:

Kedves Szülők! Kedves Hittanosok!

Tóth András atya (aki Ercsiben plébános) Tegzes Kinga segítségével (aki a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium igazgató helyettese) hittantábort szervez felsősök részére július 16-19-ig, ahová sok szeretettel várja a battai hittanosokat is! A tábor helyszíne Pécs mellett lesz, mely a linken megtekinthető:
https://varatabor.hu/?tart=23

Aki szeretne jönni, vagy érdeklődik, keresse Orosz-Kántor Zsófia hitoktatót e-mailben: orkazsofi37[kukac]gmail.com