Június 22. hétfő: Nolai Szent Paulinusz püspök, Fisher Szent János püspök és vértanú és Morus szent Tamás vértanú

18:00:+Irma mamáért, Brigi mamáért és +Paliért    Szent István Templom

Június 23. kedd: Köznap
08:00:                                                     Szent László Plébániatemplom18:00:                                                                   Szent István Templom
Június 24. szerda: Keresztelő Szent János születése

18:00:                                                                  Szent István Templom

Június 25. csütörtök: Köznap

14:00: Papp Mihály temetése

18:00: Győri Balázs István kispapunk elsőmiséje

Június 26. péntek: Alexandriai Szent Cirill püspök és egyháztanító, Szent Josamaria Escrivá de Balaguer áldozópap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:00:                                                                 Szent István Templom

Június 27. szombat: Szent László király

16:30: görögkatolikus liturgia                   Nagyboldogasszony Kápolna

16:45: esküvő                                                   Szent István Templom

18:00:                                                                 Szent István Templom

Június 28. vasárnap: Évközi 13. vasárnap

09:00: Élő és +Családtagokért                             Szent István Templom

11:00: Würth Család élő és +Tagjaiért              Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                            Szent István Templom

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.

Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2020. Június 21. Évközi 12. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Változás! Kedves Testvérek!

Spányi Antal megyéspüspök atya 2020. június 24-én pappá szenteli Győri Balázs István kispapunkat. A korlátozások feloldásával a létszámkorlátot eltörölték, a szertartás nyilvános, sok szeretettel várják a Kedves Híveket.

Egyben sok szeretettel hívjuk és várjuk a Kedves Testvéreket Balázs elsőmiséjére 2020. június 25-én, csütörtökön 18 órára Százhalombattán a Szent István Templomba.

Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy aki anyagilag hozzá szeretne járulni Balázs ajándékához, az adományát leadhatja az irodában, vagy a templomban, a kispapok támogatására szánt perselybe dobhatja be. Balázzsal egyeztetve, egy kelyhet ajándékozunk neki, amiből az elsőmiséjét is bemutatja.

Továbbá szeretnénk elsőmiséje után egy szerény agapét tartani, amihez szintén várjuk a Kedves Testvérek felajánlásait.

1. A szkóla szervezői várják énekes szolgálatra az egyházközség tagjait. Jelentkezéssel és próbával kapcsolatban keressék Sonn-Mészáros Andreát a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  2. Imaóra következő időpontja: 2020. június 30. kedd, 20:30.
  3. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  4. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.
  5. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  6. Mindenkit nagy szeretettel hívunk és várunk a Szent László napi rendezvényünkre 2020. június 26-án, pénteken a Szent László templomba! Részletek külön hirdetésben és a plakátokon!

HITTANOS HIRDETÉS:

Kedves Szülők! Kedves Hittanosok!

Tóth András atya (aki Ercsiben plébános) Tegzes Kinga segítségével (aki a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium igazgató helyettese) hittantábort szervez felsősök részére július 16-19-ig, ahová sok szeretettel várja a battai hittanosokat is! A tábor helyszíne Pécs mellett lesz, mely a linken megtekinthető:

Aki szeretne jönni, vagy érdeklődik, keresse Orosz-Kántor Zsófia hitoktatót e-mailben: orkazsofi37[kukac]gmail.com