Június 21. hétfő: Gonzága Szent Alajos szerzetes

18:00: +Ircsi lelki üdvéért                                 Szent István Templom

Június 22. kedd: Nolai szent Paulinusz püspök, Fisher Szent János püspök és Morus Szent Tamás vértanúk
08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00: +Juliannáért és élő és +Családtagjaiért        Szent István Templom

Június 23. szerda: Köznap, Időpont változás!

17:00:                                                                       Szent István Templom

Június 24. csütörtök: Keresztelő Szent János születése

18:00: +Juliannáért és élő és +Családtagjaiért         Szent István Templom

Június 25. péntek: Köznap

08:00:                                                         Szent László Plébániatemplom

17:00: Előadás A Biblia boldogjai címmel        Szent László Templom

18:00: Dobolán Család +Tagjaiért                     Szent István Templom

Június 26. szombat: Alexandriai Szent Cirill püspök és egyháztanító, Szent Josemaria Escrivá de Balaguer áldozópap, Szűz Mária szombati emléknapja

16:30: Koncert                                    Szent László plébániatemplom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Június 27. vasárnap: Évközi XIII. vasárnap

10:00: A Würt Család élő és +Tagjaiért, Hálából 16. születésnapra

Szent László Plébániatemplom

16:00: Ünnepi megemlékezés                                      Szent László tér

16:30: Harangozó Imre előadása          Szent László plébániatemplom

18:00: +Juliannáért és élő és +Családtagokért        Szent István Templom

Tájékoztató! 2021. június 28-a hétfőtől az esti szentmisék 19 órakor kezdődnek!

Segítségüket szeretnénk kérni a Szent István Templom (szerdánként) és a Szent László Plébániatemplom takarításában.

Jelentkezésüket a Szent István Templomban az irodában vagy a sekrestyében, a Szent László Templomba a sekrestyében várjuk.

László Attila: Indulnom kell  című cd-je megvásárolható a Noé Bárkája Zenekarnál vagy az irodában.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2021. június 20. Évközi XII. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Kedves Testvérek!

Amint jeleztem az elmúlt heti levelemben, az alábbiakban olvashatják, hogy milyen formában, mikor és hová vihetik a szeretetvendégséghez való hozzájárulásukat a segíteni akaró hívek.

Június 26-án szombaton 15:40-16:20-ig tudják leadni akár az aznapi 16:30-kor kezdődő Lendvai Károly férfikórus műsora utáni alkalomra, akár a június 27-i szentmisét követő alkalomra szánják. Várjuk még június 27-én 9:40 – 9:50 között az ételadományokat. A helyszín mindkét alkalommal a Zenálkó Etel Közösségi Ház.

A vasárnapi szentmisére érkező kartali vendégek számát előzetesen 50 főre jelezték, jelenlegi ismereteink szerint ez 100 fő. Szeretnénk az elvárásoknak megfelelni, és étellel itallal ellátni az érkezőket. Nekünk nagy segítség, ha előre jelzik az adakozók, hogy mivel tudnak hozzájárulni a szeretetvendégséghez.

Kérjük a Kedves Testvéreket, hogy az általunk szervezett programokról se feledkezzenek meg, és azokon mind nagyobb számban vegyenek részt.

A részletes programot megtalálják a plakátokon és a szórólapokon.

Minden Kedves Testvérünket várjuk szeretettel:

Illéssy Mátyás              Németh István             Tamási József

plébános                    világi elnök                        atya

TÁ J É K O Z T A T Ó

A Szent László Plébániatemplomunk mellett 1 személyes urnafülkék kerültek kialakításra. Urnatemető címe: 2440 Százhalombatta, Szent László u. 62.

1 férőhelyes urnafülke ára 50 év használati időre 150 000 Ft.

Érdeklődni a Szent István Templom Irodájában lehet. (Százhalombatta, Szent István tér 11.) Hivatali idő: hétfő, szerda, péntek 17 – 19 óráig.

Telefonon hivatali időben a 06-30-951-323