Június 7. hétfő: Köznap

18:00:  Halottakért                                                    Szent István Templom

Június 8. kedd: Prágai Szent Ágnes, szűz, Boldog Sándor István, szerzetes és vértanú
08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

Június 9. szerda: Szír Szent Efrém, diakónus és egyháztanító

18:00:                                                                       Szent István Templom

Június 10. csütörtök: Köznap

13:00: Kulcsár Ilona temetése

Június 11. péntek: Jézus Szent Szíve

08:00:                                                         Szent László Plébániatemplom

18:00: +Barátokért                                                    Szent István Templom

Június 12. szombat: A Boldogságos Szűz Mária Szeplőtelen Szíve

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

Június 13. vasárnap: Évközi XI. vasárnap, Elsőáldozás

09:00: +Szülőkért és +lányukért Jutkáért          Szent István Templom

10:00: Dominik és Alina gyermekek keresztelője

11:00:                                                        Szent László Plébániatemplom

12:00: Panna és Júlia gyermekek keresztelője

18:00:                                                                Szent István Templom

T Á J É K O Z T A T Ó

A Szent László Plébániatemplomunk mellett 1 személyes urnafülkék kerültek kialakításra. Urnatemető címe: 2440 Százhalombatta, Szent László u. 62.

1 férőhelyes urnafülke ára 50 év használati időre 150 000 Ft.

Érdeklődni a Szent István Templom Irodájában lehet. (Százhalombatta, Szent István tér 11.) Hivatali idő: hétfő, szerda, péntek 17 – 19 óráig.

Telefonon hivatali időben a 06-30-951-323

Segítségüket szeretnénk kérni a Szent István Templom (szerdánként) és a Szent László Plébániatemplom takarításában.

Jelentkezésüket a Szent István Templomban az irodában vagy a sekrestyében, a Szent László Templomba a sekrestyében várjuk.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2021. június 6. Úrnapja

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Kedves Testvérek!

Készülünk a Szent László napokra. Június 26-án egy férfikórus fog előadást tartani, ezt követően 50-60 fő részére szeretetvendégséget szeretnénk tartani. Másnap, június 27-én az ünnepi szentmisén kb 20 fős kórus fogja színesebbé tenni a liturgiát, a misét követően őket is vendégül szeretnénk látni.

Augusztusban lesz 25 éves a Szent István templomunk. Programokkal kívánjuk emlékezetessé tenni ezt az évfordulót. Minden programról részletes tájékoztatást adunk a későbbiekben, de figyelmeteket szeretnénk előre felhívni rá.

Németh István világi elnök telefonszáma: 06-20-513-2305

Illéssy Mátyás, plébános         Németh István,  világi elnök

Hittanos hirdetés :

Plébániánkon 2021 június 13-án, vasárnap elsőáldozást tartunk a 9 órai szentmise keretében a Szent István Templomban!

A felkészítők szombaton délelőttönként tartottuk illetve a vasárnapi 9 órai szentmiséken együtt vettünk részt, mise után a gyerekeknek közös lelki készületet tartottunk, a szüleiknek pedig külön felkészítő volt ezzel egy időben.

A közös szentgyónásra június 12-én délelőtt kerül sor.

További információ Andrea és Zsófi néninél illetve e-mailben az orkazsofi37@gmail.com címen.