Március 1. hétfő: Köznap

18:00: Munkahelyért                                        Szent István Templom

Március 2. kedd: Köznap
08:00: Egy betegért                             Szent László Plébániatemplom

18:00: Egy betegért                                                 Szent István Templom

 Március 3. szerda: Köznap

18:00:  Egy betegért                                                Szent István Templom

 Március 4. csütörtök: Köznap, Elsőcsütörtök

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Március 5. péntek: Köznap, Elsőpéntek

07:30: Keresztút                                   Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:15: Keresztút                                                Szent István Templom

18:00:A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért         Szent István Templom

 Március 6. szombat: Köznap, Elsőszombat

08:00:                                                               Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Március 7. vasárnap: Nagyböjt III. vasárnapja

09:00: A Giricz Család élő és +Tagjaiért                Szent István Templom

11:00: +Nagyszülőkért                               Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 

Görögkatolikus hirdetés:

Március 10-én, szerdán 17 órától Előre Megszentelt Áldozatok liturgiáját végzi Kovács István parókus atya a Nagyboldogasszony Kápolnában Szaplonczay Máté diakónus atyával és Gál Richárd végzős kispap segítségével

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2021. február 28.

Nagyböjt II. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

T Á J É K O Z T A T Ó

A Szent László Plébániatemplomunk mellett 1 személyes urnafülkék kerültek kialakításra.

Urnatemető címe: 2440 Százhalombatta, Szent László u. 62.

1 férőhelyes urnafülke ára 50 év használati időre 150 000 Ft.

Érdeklődni a Szent István Templom Irodájában lehet. (Százhalombatta, Szent István tér 11.) Hivatali idő: hétfő, szerda, péntek 17 – 19 óráig.

Telefonon hivatali időben a 06-30-951-323

 

Ministránsok figyelem!

 Ministráns oktatást tartunk

  • február 27-én szombaton 9 – 10-ig a Szent István Templomban,
  • március 13-án szombaton 9 – 10-ig a Szent László Plébániatemplomban.

Minden jelenlegi és jövendőbeli ministránst szeretettel várunk!

 

A járványhelyzet következtében kialakult szállítási nehézségek miatt

ADOMÁNYOKAT N E M

 gyűjtünk.

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Bérmálkozást 2021 őszére tervezünk, melyre az irodában jelentkezhetnek.
  2. A szkóla próbái és zenei szolgálatai a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetelnek!  További információkkal keressék Subicz-Marsi Edit karvezetőt a +36-20-3602477-es telefonszámon.
  3. A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR új dobosát keresi. Kéthetente vasárnap reggeli szentmisei szolgálatra keressük zenésztársainkat, most elsősorban a dobos posztra (hangszerünk van). Más hangszeren játszó vagy énekelni szerető tagokat is várunk! Jelentkezés: 20-9614136 vagy a Zenekarnál személyesen.
  4. Imaóra a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetel!
  5. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  6. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.

 

Kedves Testvérek!

Mindannyiunk számára hihetetlen gyorsasággal elrohant felettünk az utóbbi év. Egy éve, hogy ránk tört a covid-19 vírus. Templomainkat több hónapon át nem látogathattuk, szóba sem került a meghirdetett és kiplakátolt „Zarándoklat a Városért”, pedig meg lett tartva. Két ágról 11-en érkeztünk meg a frissen elkészített Keresztúthoz. Ennél többen vettünk részt a március 24-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony vigiliáján megtartott „Ezer Üdvözlégy” elmondásán. Egy év elteltével a vírus helyzet nem lett könnyebb, sőt napjainkra súlyosbodott.

Telnek a böjti napok, közelednek cselekvéseink lehetséges szent időpontjai. Úgy érzem nem tehetjük meg, hogy ne forduljunk a nagy bajainkban Égi Édesanyánkhoz. Bajban van Városunk, Hazánk, Egyházunk és mi magunk is. Napi szinten támadás éri Égi Édesanyánkat, az Úr Jézust, hitünk alapjait. Ezért kérlek Benneteket, hogy jelezzétek részvételi szándékotokat az Ezer Üdvözlégy elmondására, amit 5. alkalommal tartanánk engesztelésül a sok gyalázkodásért, és azért, hogy a vírus ne szedje áldozatait világszerte. Továbbá azért, hogy a jövőben a férfi férfi lehessen, a nő pedig nő, és töltse be mindegyik a teremtésbeli hivatását. Temesvári Perbált atya írja a régmúltban, hogy aki ezen a napon (III. 25-én) elimádkozza az ezer Üdvözlégyet, annak jóra való kérése teljesül. E napon közölte Gábriel arkangyal Máriával a nagy hírt „Áldott vagy te az asszonyok között, és áldotta a te méhednek gyümölcse Jézus…”. Az ima időpontja 2021. március 24-e 17 óra. A helyszín a Szent István templom. Az ima várható befejezése éjfél után 1-2 óra. Szeretettel várjuk azokat is, akik csak részben tudnak bekapcsolódni az imába.

A „Zarándoklat a Városért” 10. alkalommal kerül megrendezésre 2021. március 27-én. Indulás a Szent István templomtól 9 órakor. Útvonal: Dunafüred-Déli gát, Régészeti Park, Keresztút, Téglagyár, Szent László Templom. A zarándoklat alkalmával kerül felszentelésre a Keresztút, amit a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének helyi alapszervezete szervezésében állítottak.

Kérjük kísérjék figyelemmel a plakátokat, hirdetéseket, mert ezeket a programokat a korlátozó intézkedésekhez alkalmazkodva tartjuk meg.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt. Krisztus biztosan velünk lesz.

A zarándoklat alkalom a testi és lelki erőink mozgósítására, a nagyböjti felkészülésre, kéréseink, könyörgéseink továbbítására a feltámadott Krisztushoz.

Énekelve, imádkozva megyünk a keresztutunkra, legyél Te is velünk!

 

Szeretettel:

 

Illéssy Mátyás                                     Németh István

plébános                                             világi elnök

 

Százhalombatta, 2021. február 28.