Március 8. hétfő: Köznap

18:00:  Élő Orsolyáért és Családjáért                    Szent István Templom

Március 9. kedd: Köznap
08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Március 10. szerda: Köznap

18:00:                                                                       Szent István Templom

 Március 11. csütörtök: Köznap

18:00:                                                                      Szent István Templom

 Március 12. péntek: Köznap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

17:15: Keresztút                                                Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                                Szent István Templom

18:00: A Sefcsik Család +Tagjaiért                   Szent István Templom

 Március 13. szombat: Köznap

ELMARAD a görögkatolikus liturgia         Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Március 14. vasárnap: Nagyböjt IV. vasárnapja

09:00: +Édesapáért, Nagyapáért             Szent István Templom

11:00:  +Szokolai Lászlóért                      Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2021. március 7. Nagyböjt III. vasárnapja

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

T Á J É K O Z T A T Ó

A Szent László Plébániatemplomunk mellett 1 személyes urnafülkék kerültek kialakításra.

Urnatemető címe: 2440 Százhalombatta, Szent László u. 62.

1 férőhelyes urnafülke ára 50 év használati időre 150 000 Ft.

Érdeklődni a Szent István Templom Irodájában lehet. (Százhalombatta, Szent István tér 11.) Hivatali idő: hétfő, szerda, péntek 17 – 19 óráig.

Telefonon hivatali időben a 06-30-951-323

 

Kovács István görög katolikus parókus értesíti a híveit, hogy március 8-tól nem végez Szent Liturgiát a járványhelyzetre való tekintettel.

A Püspökkari Konferencia március 5-i körlevele értelmében a hívek mentesülnek a vasárnapi Szentmisén való részvétel alól. Ugyanakkor kéri a testvérket az otthoni imádságra, illetve ha lehetőségükben áll, akkor a vasárnaponként kapcsolódjanak be a 11 órától Dunaújvárosból közvetített Szent Liturgiába.

  

Ministránsok figyelem!

 A 2021. március 13-ra hirdetett ministráns foglalkozás a járványügyi korlátozások miatt

E L M A R A D

Az új időpontot a későbbiekben hirdetjük.

 

A járványhelyzet következtében kialakult szállítási nehézségek miatt

ADOMÁNYOKAT

N E M

gyűjtünk.

 

Kedves Testvérek!

Akik 2020 évi egyházadójukat szeretnék rendezni, a szentmisék előtt és után vagy irodaidőben befizethetik a Szent István Templom irodájában. A Szent László Templomban és a Nagyboldogasszony Kápolnában a sekrestyében.  Átutalással (Raiffeisen bank vezetett számlánkra, számlatulajdonos: Százhalombatta Római Katolikus Plébánia, számlaszám:12023008-00157325-00100004) rendezhetik.

 

HIRDETÉSEK, PROGRAMOK

  1. Bérmálkozást 2021 őszére tervezünk, melyre az irodában jelentkezhetnek.
  2. A szkóla próbái és zenei szolgálatai a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetelnek!  További információkkal keressék Subicz-Marsi Edit karvezetőt a +36-20-3602477-es telefonszámon.
  3. A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR új dobosát keresi. Kéthetente vasárnap reggeli szentmisei szolgálatra keressük zenésztársainkat, most elsősorban a dobos posztra (hangszerünk van). Más hangszeren játszó vagy énekelni szerető tagokat is várunk! Jelentkezés: 20-9614136 vagy a Zenekarnál személyesen.
  4. Imaóra a járványhelyzetre és a kijárási korlátozásra való tekintettel szünetel!
  5. Keresztény labdarúgással kapcsolatosan érdeklődjenek: Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  6. A baba-mama klubbal kapcsolatosan érdeklődjenek: Sonn-Mészáros Andreánál, a +36 30 501 1665  telefonszámon.

Kedves Testvérek!

 Felhívjuk a Kedves Testvérek figyelmét, hogy a járványügyi szigorításokhoz és lehetőségekhez alkalmazkodva programjainkat módosítottuk.

Telnek a böjti napok, forduljunk a nagy bajainkban Égi Édesanyánkhoz. Bajban van Városunk, Hazánk, Egyházunk és mi magunk is. Napi szinten támadás éri Égi Édesanyánkat, az Úr Jézust, hitünk alapjait. Ezért kérlek Benneteket, hogy jelezzétek részvételi szándékotokat az Ezer Üdvözlégy elmondására, amit 5. alkalommal tartanánk engesztelésül a sok gyalázkodásért, és azért, hogy a vírus ne szedje áldozatait világszerte. Továbbá azért, hogy a jövőben a férfi férfi lehessen, a nő pedig nő, és töltse be mindegyik a teremtésbeli hivatását. Temesvári Perbált atya írja a régmúltban, hogy aki ezen a napon (III. 25-én) elimádkozza az ezer Üdvözlégyet, annak jóra való kérése teljesül. E napon közölte Gábriel arkangyal Máriával a nagy hírt „Áldott vagy te az asszonyok között, és áldotta a te méhednek gyümölcse Jézus…”. Az ima időpontja 2021. március 24-e délelőtt 10 óra. Helyszín: Szent István Templom. Amennyiben az esti szentmise kezdetére, 18 órára nem ér véget, akkor a hittan teremben fejezzük azt be. A helyszín a Szent István templom.

Amennyiben a járványügyi rendelkezések megengedik, a „Zarándoklat a Városért” 10. alkalommal kerül megrendezésre 2021. március 27-én. Tervezett indulás a Szent István templomtól 9 órakor. Útvonal: Dunafüred-Déli gát, Régészeti Park, Keresztút, Téglagyár, Szent László Templom. A zarándoklat alkalmával kerül felszentelésre a Keresztút, amit a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének helyi alapszervezete szervezésében állítottak.

Kérjük kísérjék figyelemmel a plakátokat, hirdetéseket.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt. Krisztus biztosan velünk lesz.

A zarándoklat alkalom a testi és lelki erőink mozgósítására, a nagyböjti felkészülésre, kéréseink, könyörgéseink továbbítására a feltámadott Krisztushoz.

Énekelve, imádkozva megyünk a keresztutunkra, legyél Te is velünk!

Szeretettel:

 

Illéssy Mátyás                                      Németh István

plébános                                             világi elnök

Százhalombatta, 2021. március 7.