November 1. hétfő: Mindenszentek ünnepe

09:00:                                                                Szent István Templom

10:00:  Ima halottainkért, szeretteinkért, új sírok megáldása           Temető

11:00: Egy Család élő és +Tagjaiért      Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

November 2. kedd: Halottak napja
08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                        Szent István Templom

November 3. szerda: Porres Szent Márton szerzetes

18:00:                                                                       Szent István Templom

November 4. csütörtök: Borromeo Szent Károly püspök, Elsőcsütörtök

18:00:                                                                       Szent István Templom

November 5. péntek: Szent Imre herceg, Elsőpéntek

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért     Szent István Templom

November 6. szombat:Szűz Mária szombati emléknapja, Elsőszombat

08:00:                                                                Szent István Templom

16:30:        görögkatolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

November 7. vasárnap: Évközi XXXII. vasárnap

09:00: +Édesapáért, Nagyapáért                          Szent István Templom

11:00: Hálából a Segítő Szűzanya tiszteletére    Szent László Templom

18:00:                                                                      Szent István Templom

December 5-én Szent Miklós püspök ünnepén a Kunszentmiklósi Szent Miklós templomban, a szülővárosában József atya ünnepi szentmisét mutat be, mely végére megérkezik a mikulás is. A szentmisére különjáratú busz indul, melynek költsége felnőtteknek 2000 Ft, Iskolásoknak 1000 Ft, kisebbeknek ingyenes. Az ebéd 2200. Egy rövid városnézés után a visszaérkezés 17 óra körül várható.

Kedves Testvérek!

Kéréssel fordulok Plébániánk Híveihez. Többen felhívták a figyelmemet a temető Duna felőli oldalán egy összedőlt síremlékre, ami Plébániánk gondozása alatt van. Itt nyugszik az 1958-ban elhunyt Perjés Antalné, aki volt plébánosunk Perjés Béla nevelőanyja volt. A battaiak „Magdi mamaként” ismerték. Tekintettel volt Plébánosunk 21 éves áldozatos munkájára, nem akármilyen politikai és társadalmi viszonyok között, áldozzunk közösen és egyénileg e nemes célra. Kérjük a Kedves Híveket, akik szeretnék támogatni a sírhely rendbetételélt, adományukat a Szent István Templom irodájában adhatják le.

Köszönettel:         Illéssy Mátyás, plébános   Németh István, világi elnök

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2021. október 31. Évközi XXXI. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

HIRDETÉS:

• Ercsiben Báró Eötvös József és Családja újratemetésére kerül sor 2021. nov. 6-án 10 órától. A gyászmisét Spányi Antal megyéspüspök celebrálja a Nagyboldogasszony Templomban. Ezt követően a földi maradványokat halottas kocsi viszi végső nyughelyükre, a Szapáry-Eötvös-kápolna Sírboltjába.
  • 2021. november 14-én vasárnap a 9 órai szentmise után ministráns foglalkozást tartunk! Minden jelenlegi és új ministránst szeretettel várunk: Kedves Patrik és Németh András (20-9155280)
  • Pásztorjátékot szervezünk, minden korosztályból várjuk a szereplőket. Jelentkezni a hitoktatóknál vagy Kedves Patriknál a 06-70-6741831-es telefonszámon lehet. Az első próbát 2021. nov. 18-án csütörtökön 17 órától tartjuk a Szent István templom hittan termében.
  • Minden hétfőn 19 órától Mátyás atya felnőtt hittant tart a hittan teremben.
  • Minden szerdán 19 órától Mátyás atya bibliaórát tart a hittan teremben.
  • 2022 tavaszán szeretnénk bérmálkozást tartani 13. évüket betöltött gyermekeknek és felnőtteknek. Kérjük jelentkezzenek az irodában vagy a sekrestyében.
  • Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

M E G H Í V Ó

A KÉSZ százhalombattai csoporttisztelettel meghívja Önöket:

Emlékezzünk együtt  2019. november 4-én,

Nemzeti Gyásznapunkon a forradalom leverésének és a szovjet csapatok bevonulásának évfordulójára!

18.00 órakor Domonkos László író előadása, könyvismertetője

a Szent István templom hittantermében, majd

19.00 órakor a kopjafánál az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseire és áldozataira emlékezve gyertyát gyújtunk, imádkozunk.

Az imát vezeti Illéssy Mátyás atya, Verset mond Vígh Judit