Április 18. hétfő: Húsvéthétfő

09:00: Magdi néni (Dudás néni) halálának 7. évfordulójára

Szent István Templom

11:00:                                                  Szent László Plébániatemplom

 Április 19. kedd: Kedd Húsvét Nyolcadában
08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                      Szent István Templom

 Április 20. szerda: Szerda Húsvét Nyolcadában

18:00:                                                                    Szent István Templom

 Április 21. csütörtök: Csütörtök Húsvét Nyolcadában

11:00: Temetés

18:00:  +Édesapa születésnapjára                            Szent István Templom

 Április 22. péntek: Péntek Húsvét Nyolcadában

08:00: +Krisztián Ferenc lelki üdvéért        Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                Szent István Templom

 Április 23. szombat: Szombat Húsvét Nyolcadában

16:30: görögkatolikus liturgia                Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                     Nagyboldogasszony Kápolna

 Április 24. vasárnap: Húsvét II. vasárnapja, Az Isteni Irgalmasság Vasárnapja

09:00: +Bauer Istvánért                                     Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                               Szent István Templom

 

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2022. április 17.

Húsvétvasárnap, Urunk feltámadás

 

Elérhetőségek:

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-792-179

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

 

Kedves  Testvérek!

A Szent István templom felújítása után már régóta készültünk a Szent László templom felújítására. Ennek most érkezett el az ideje. Több forrás biztosításával kívánjuk megvalósítani.

Az Miniszterelnökség „Egyházi örökség védelme” keretében a külső felújítás fog megvalósulni.

Százhalombatta Város Önkormányzatának támogatásával pedig a belső tér – elektromosság, fűtés, harang.

A tavalyi évben a sorozatos viharok megbontották a tetőszerkezetet. Ezen munkálatokat az épületbiztosítás keretében kívántuk elvégezni. A biztosító a javítási költségeknek csak 30%-át fedezi, ezért tisztelettel kérjük a Kedves Híveinket és a település Lakóit, hogy adományukkal és támogatásukkal járuljanak hozzá a viharkárok okozta beázások és javítási munkák elvégzéséhez.

Támogatásukat átutalással a következő egyházi bankszámlára fizethetik be, Százhalombatta Római Katolikus Plébánia CIB Bank: 10700574 – 69118533 – 51100005 (közlemény: adomány), készpénzben irodaidőben, vagy a szentmisék előtt és után a Szent István és a Szent László Templomban.

Támogatásukat előre is köszönjük, hiszen közös érdek épített és lelki örökségünk védelme!

További kérdés és információ esetén keressék Szabó Gábor települési képviselő Úrat, a következő elérhetőségeken: szabogabor[kukac]mail.battanet.hu, 06 20 222-2930

 

Illéssy Mátyás

plébános

 

Bérmálással kapcsolatos tájékoztató:

Spányi Antal megyéspüspökünk kiadott bérmarend tervezete szerint Százhalombattán 2022. május 22-én 10 órától tart bérmálást.

A bérmálkozásra jelentkezetteknek szerdánként 18 órától tartunk felkészítést a Szent István templom hittan termében.

 

HIRDETÉS:

  • 2022. április 4-én 16:30-tól a Nagyboldogasszony Kápolnában görögkatolikus Előre megszentelt áldozatok liturgiáját fogja végezni Szaplonczay Máté atya.
  • A százhalombattai Szent Mónika Anya-kör szeretettel vár minden hívő édesanyát és gyermekét minden hónap 1. és 3. keddjén 9 órától a Szent István Templom közösségi termébe a gyermekekkel való közös játékra és lelki témájú beszélgetésre. Érdeklődni a 06-30-6927662-es, vagy a 06-30-5011665-ös telefonszámon lehet.
  • Minden pénteken 19 órától Mátyás atya felnőtt hittant tart a hittan teremben.
  • Kéthetente szerdán 20:30-tól imaórát tartunk a Szent István templomban. Mindenkit szeretettel várunk!
  • A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR tájékoztatja a kedves hívőket, hogy zenei szolgálata újraindult! Ezzel egyidőben a szentmisék on-line közvetítését felfüggesztjük és visszaáll a korábbi megszokott kéthetes rend (a Noés szentmisék a HalomTV által rögzítve). Várunk mindenkit szeretettel – immár a Szent István templomban, élőben! Továbbra is várunk a rendszeres szolgálatunkhoz csatlakozni tudó hangszeres zenészeket, énekeseket! (Dobost és billentyűst jelenleg kimondottan keresünk!) Kezdő- ill. hobbizenészeket is várunk!
  • Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  • Az EGYÜTT című film  elérhető DVD formátumban, mely megvásárolható a KIStúdió irodájában. Ára: 3500 Ft. Érd: Kedves Patriknál lehet. (06 70 67 41 831)

 

Kedves Testvérek!

Megérkezve a Nagyböjt végéhez, a Feltámadt Krisztus örömével áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok Mátyás atya, József atya valamint a magam nevében Plébániánk minden Tagja és annak Családja számára. Egyben megköszönve minden áldozatot, részvételt, imát, jó gondolatot amivel segítettétek a Nagyböjti időszakot engesztelő áldozattá tenni testben, lélekben és elménkben.

Szeretettel és a feltámadás örömével:

A Feltámadás Vasárnapján:

 

Mátyás atya                József atya                  Németh István, világi elnök

 

JÓZSEF ATYA HIRDETÉSEI:

  • Április 22-én, pénteken, a FÖLD NAPJÁN 17 órakor a komp segítségével behajózunk a Duna közepére, s ott egy fél órás elmélkedéssel megköszönjük a Teremtett Földet, s ígéretet teszünk megóvására, József atya vezetésével. Gyülekező a kikötőnél Részvételi díj 500.- Ft.
  • Április 29-én, a hónap utolsó péntekén a Szent László templomban a 18 órakor kezdődő rövid szentmise után  előadást és tanúságtételt ad Dr. Pajtókné dr.Tar Ilona, az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem geográfus rektorasszonya a természettudományok és a hit kapcsolatáról. Ezért a reggeli mise elmarad!
  • Április 30-án, szombaton autóbuszos kirándulást vezet József atya, Tiszaföldvár, Homok és Martfű megtekintésére. Templomok, Földrajzi Múzeum, Keleti ételkóstolás, , Emlékhelyek, Tisza-part és Kenyeres Lajos vértanú pap előtti tisztelgés szerepel a programban. Délután 4-kor szentmise a martfűi modern Szent Tamás templomban. Részvételi díj (útiköltség, belépők, éttermi ebéd) 8.000.- Ft. Hittanosoknak féláron! Jelentkezés József atyánál.

Köszönöm! József atya