Február 14. hétfő: Szent Cirill szerzetes és Szent Metód püspök, Európa társvédőszentjei

18:00:Lengyák és Papp Család élő és +Tagjaiért     Szent István Templom

Február 15. kedd: Köznap
08:00:+Kajtár Irén halálának 10. évf.   Szt László Plébániatemplom

18:00: +Tihanyi Gellértért                                      Szent István Templom

Február 16. szerda: Köznap

18:00: +Gyöngyi testvérünkért                         Szent István Templom

Február 17. csütörtök: Köznap, A szervita rend hét szent alapítója

18:00: Molnár Család élő és +Tagjaiért                   Szent István Templom

Február 18. péntek: Köznap

08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00: +Honyecz Éváért                                   Szent István Templom

Február 19. szombat: Köznap, Szűz Mária szombati emléknapja

ELMARAD a görögkatolikus liturgia         Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                            Nagyboldogasszony Kápolna

Február 20. vasárnap: Évközi VII. vasárnap,

09:00: Élő Krisztináért és gyermekeiért              Szent István Templom

11:00: +Hornyák Józsefért halálának 40. évfordulójára és +Szüleiért és Testvéreiért                                               Szt László Plébániatemplom

18:00: +Dobos Andrásért és Feleségéért Magdolnáért és +Szüleikért

Kovács István parókus és Szaplonczay Máté káplán atya értesíti a híveit, hogy 2022. február 19-én elmarad a görögatolikus Szent Liturgia a kápolnában. A 2022. február 26-i Szent Liturgia viszont 16 órakor fog kezdődni, mert 17 órától gondolatébresztő beszélgetés lesz az Egyház szinodális folyamatáról.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2022. február 13. Évközi VI. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-792-179

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Bérmálással kapcsolatos tájékoztató:

Spányi Antal megyéspüspökünk kiadott bérmarend tervezete szerint Százhalombattán 2022. május 22-én 10 órától tart bérmálást.

A bérmálkozásra jelentkezetteknek Mátyás atya szerdánként 18 órától tart felkészítést a Szent István templom hittan termében.

HIRDETÉS:

• A százhalombattai Szent Mónika Anya-kör szeretettel vár minden hívő édesanyát és gyermekét minden hónap 1. és 3. keddjén 9 órától a Szent István Templom közösségi termébe a gyermekekkel való közös játékra és lelki témájú beszélgetésre.
  • Minden pénteken 19 órától Mátyás atya felnőtt hittant tart a hittan teremben.
  • Minden szerdán 18 órától Mátyás atya bérmálkozás felkészítőt tart a hittan teremben.
  • Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

• Egyházmegyei Ifjúsági Farsang lesz 2022. február 26-án szombaton 17 – 22 között Székesfehérváron a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. További információ és jelentkezés: ifjusagpasztoracio[kukac]puspokseg.hu
  • Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy a Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal 2022. január 15-től stóladíjak változásáról határozott.

Az EGYÜTT című film már elérhető DVD formátumban, mely megvásárolható a KIStúdió irodájában. Ára: 3500 Ft.

Érdeklődni Kedves Patriknál lehet. (06 70 67 41 831)

M E G H Í VÓ

„mert halála kellett most is
hogy segítsen
lázítson szavaljon énekeljen
Isten helyett hengerítse el
ama sírok elől a sziklát”

Nagy Gáspár: Halála kellett, halála jel volt

A KÉSZ Százhalombattai Csoport

tisztelettel meghívja Önöket a

Kommunizmus Áldozatainak Napján

megemlékezésre február 23-án 19.00 órakor

Százhalombattán a Szent István templom kertjében.

Vers: Vígh Judit

Megemlékezés: Bóna Zoltán országgyűlési képviselő

Ima: Illéssy Mátyás atya

Február 25-én, a hónap utolsó péntekén 17.30-kor Százhalombattán

a Szent István templomban a GENEZIS (TEREMTÉS KÖNYVE) egy genetikus szemszögéből

címmel előadást tart dr. Jenes Barnabás professzor, a MTA tagja
(Előtte 17 órakor szentmise.)

MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK!