Február 28. hétfő: Köznap

18:00:                                                               Szent István Templom

Március 1. kedd: Köznap
18:00:                                                                       Szent István Templom
Március 2. szerda: Hamvazószerda

07:30: Keresztút                                  Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                  Szent László Plébániatemplom

17:30: Keresztút                                               Szent István Templom

18:00: +Domonkos Béla szobrászművészért (halálának 2. évf.)

20:30: Imaóra                                                  Szent István Templom

Március 3. csütörtök: Köznap, Elsőcsütörtök

Március 4. péntek: Köznap, Elsőpéntek

07:30: Keresztút                                  Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

17:30:  Keresztút                                                     Szent István Templom

18:00:A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért    Szent István Templom

Március 5. szombat: Köznap, Elsőszombat

08:00:                                                                Szent István Templom

16:30: görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                            Nagyboldogasszony Kápolna

Március 6. vasárnap: Nagyböjt I. vasárnapja,
09:00: +Bauer Istvánné Manci néniért                Szent István Templom

11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

12:00: Keresztelés                                Szent László Plébániatemplom

A Szentatya, Ferenc pápa 2022. február 23-án az általános kihallgatás végén arra kért mindenkit, hogy március 2-án, hamvazószerdán tartsunk böjti napot a békéért. Külön biztatta a hívőket, hogy azon a napon buzgón szenteljék magukat az imádságnak és a böjtnek, kérve Szűz Máriának, a Béke Királynőjének közbenjárását. A Püspöki Konferencia korábban kiadott körlevelében megfogalmazott szándékok mellett – magyar hazánkért és népünkért – február 27-én, a szentmisék alkalmával buzdítsuk a híveket arra is, hogy idei hamvazószerdai böjtölésünket, imáinkat és jócselekedeteinket a Szentatya szándéka szerint a béke megőrzéséért ajánljuk fel!

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2022. február 27. Évközi VIII. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-792-179

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Bérmálással kapcsolatos tájékoztató:

Spányi Antal megyéspüspökünk kiadott bérmarend tervezete szerint Százhalombattán 2022. május 22-én 10 órától tart bérmálást.

A bérmálkozásra jelentkezetteknek Mátyás atya szerdánként 18 órától tart felkészítést a Szent István templom hittan termében.

A nagyböjti idő célja húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket a keresztény beavatás különféle fokozatai által, mind a hívőket is, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak. (ESZ.27)

HIRDETÉS:

• A százhalombattai Szent Mónika Anya-kör szeretettel vár minden hívő édesanyát és gyermekét minden hónap 1. és 3. keddjén 9 órától a Szent István Templom közösségi termébe a gyermekekkel való közös játékra és lelki témájú beszélgetésre.
  • Minden pénteken 19 órától Mátyás atya felnőtt hittant tart a hittan teremben.
  • Minden szerdán 18 órától Mátyás atya bérmálkozás felkészítőt tart a hittan teremben.
  • Hamvazószerdától újrakezdődnek az imaórák, melyet kéthetente szerdán 20:30-tól tartunk a Szent István templomban. Az első alkalom 2022 március 2 szerda 20:30. Mindenkit szeretettel várunk!
  • A NOÉ BÁRKÁJA ZENEKAR tájékoztatja a kedves hívőket, hogy zenei szolgálata 2022 március 13-án vasárnap újraindul! Ezzel egyidőben a szentmisék on-line közvetítését felfüggesztjük és visszaáll a korábbi megszokott kéthetes rend (a Noés szentmisék a HalomTV által rögzítve). Várunk mindenkit szeretettel – immár a Szent István templomban, élőben! Továbbra is várunk a rendszeres szolgálatunkhoz csatlakozni tudó hangszeres zenészeket, énekeseket! (Dobost és billentyűst jelenleg kimondottan keresünk!) Kezdő- ill. hobbizenészeket is várunk!
  • Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.
  • Az EGYÜTT című film  elérhető DVD formátumban, mely megvásárolható a KIStúdió irodájában. Ára: 3500 Ft.Érd: Kedves Patriknál lehet. (06 70 67 41 831)