Január 31. hétfő: Bosco Szent János áldozópap

18:00: +Tihanyi Gellértért                                       Szent István Templom

Február 1. kedd: Köznap
08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00: Élő Róbertért és Családjáért                          Szent István Templom

Február 2. szerda: Urunk bemutatása, Gyertyaszentelő Boldogasszony

18:00: +Tihanyi Gellértért                                  Szent István Templom

Február 3. csütörtök: Szent Balázs püspök és vértanú, Szent Anszgár (Oszkár) püspök, Elsőcsütörtök

13:00: Temetés

18:00: Balázskáért, Testvérekért, Nagymamáért      Szent István Templom

Február 4. péntek: Köznap, Elsőpéntek

08:00:                               Szent László Plébániatemplom

18:00: A Rózsafüzér társulat élő és +Tagjaiért      Szent István Templom

Február 5. szombat: Szent Ágota szűz és vértanú, Elsőszombat

08:00:                                                           Szent István Templom

16:30: Görögkatolikus liturgia                 Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                            Nagyboldogasszony Kápolna

Február 6. vasárnap: Évközi V. vasárnap,

09:00: Dr. Kürty Jenőné Nagypataki Judit halálának 4. évf.

10:00: Keresztelés                                             Szent István Templom

11:00:  +Édesanyáért                                  Szent László Plébániatemplom

18:00:  +Hegyi Tímeáért                                    Szent István Templom

A Betegek Világnapja alkalmából február 13-án 11 órakor a Szent László Templomban József atya meghívására Kopasz István atya mutatja be a szentmisét, aki három hétig volt lélegeztetőgépen és teljesen felgyógyult. Betegségéről, gyógyulásáról mond szentbeszédet.

A szentmisén Emperger Szilvia mozgássérült vak nő fog énekelni.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2022. január 30. Évközi IV. vasárnap

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-792-179

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Bérmálással kapcsolatos tájékoztató:

Spányi Antal megyéspüspökünk kiadott bérmarend tervezete szerint Százhalombattán 2022. május 22-én 10 órától tart bérmálást.

A bérmálkozásra jelentkezetteknek Mátyás atya szerdánként 18 órától tart felkészítést a Szent István templom hittan termében.

HIRDETÉS:

• Minden pénteken 19 órától Mátyás atya felnőtt hittant tart a hittan teremben.
  • Minden szerdán 18 órától Mátyás atya bérmálkozás felkészítőt tart a hittan teremben.
  • Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.

EGYHÁZMEGYEI HIRDETÉS:

• Ercsi Nagyboldogasszony Plébániatemplomban 2022. február 12. szombat 15 órától tartják a Szerelmesek Miséjét. Mottó: „A szeretet türelmes” (1.Kor 13.) A program kb 18 óráig tart.
  • Egyházmegyei Ifjúsági Farsang lesz 2022. február 26-án szombaton 17 – 22 között Székesfehérváron a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. További információ és jelentkezés: ifjusagpasztoracio[kukac]puspokseg.hu
  • Tájékoztatjuk a Kedves Híveket, hogy a Székesfehérvári Egyházmegyei Hivatal 2022. január 15-től stóladíjak változásáról határozott.

Az EGYÜTT című film már elérhető DVD formátumban, mely megvásárolható a KIStúdió irodájában. Ára: 3500 Ft.

Érdeklődni Kedves Patriknál lehet. (06 70 67 41 831)