Május 30. hétfő: Szent István király ereklyéinek átvitele

17:30: Litánia                                                    Szent István Templom

18:00:                                                                Szent István Templom

Május 31. kedd: Köznap
07:30: Litánia                                    Szent László Plébániatemplom

08:00:                                                 Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                                       Szent István Templom

Június 1. szerda: Szent Jusztinusz vértanú

Június 2. csütörtök: Szent Marcellinusz és Szent Péter vértanúk, Elsőcsütörtök

Június 3. péntek: Lwanga Szent Károly és társai vértanúk, Elsőpéntek

08:00:                                                    Szent László Plébániatemplom

18:00: A Rózsafűzértársulat élő és +Tagjaiért         Szent István Templom

Június 4. szombat: Köznap, Elsőszombat

08:00:                                                               Szent István Templom

ELMARAD a  görögkatolikus liturgia         Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                             Nagyboldogasszony Kápolna

Június 5. vasárnap: Pünkösdvasárnap

09:00:                                                               Szent István Templom

11:00:                                                        Szent László Plébániatemplom

HITOKTATÓI HIRDETÉS:  Napközis Hittantábort szervezünk az általános iskolás korú gyermekek részére.

Időpontok:      2022. július 18 – 22-ig

1. július 25 – 29-ig
  2. augusztus 1 – 5-ig

Helyszín: Szent István Templom, Közösségi terem

Részvételi díj: 20 000 Ft/hét, Jelentkezési határidő: június 17.

A jelentkezési lap elérhető a hitoktatóknál vagy a templom irodájában.

Jelentkezéskor 5 000 Ft előleget kérünk.

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia Értesítője

2022. május 29. Urunk Mennybemenetele

Illéssy Mátyás plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-792-179

E-mail: illessy.matyas.atya[kukac]gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 –19 óráig, Iroda telefonszáma: 06-23-951-323

Kedves Testvérek!

Tájékoztatunk Benneteket, hogy 2021-ben Plébániák számára esedékessé vált egyházközségi képviselőtestületi választás a Püspök atya utasítására a járványhelyzet miatt elmaradt. A választást most májusban kell elindítani.

Az előírt lakossági arányosítás figyelembe vételével 10 képviselőt kell közösségünknek választani. Ajánlások és a plébános javaslatára elkészült egy 17 nevet tartalmazó lista.

1. május 29-én két templomunkban a szentmisék kezdete előtt kifüggesztésre kerül a névsor. Egy hét áll a Hívek rendelkezésére, hogy ki-ki minden 18 évet betöltött százhalombattai Plébánia hitéletében részt vevő, egy szavazati lappal június 5-én a szentmise végén a 17 jelöltből 10 főt X jellel megjelöljön, és mielőtt elhagyná a templomot a saját szavazólapját a szavazatgyűjtő ládába dobja be. Az utolsó misét követően a szavazóbizottság összeszámolja a szavazatokat, megállapítja a jelöltek sorrendjét, és a tíz legtöbb szavazatot elért személy a legközelebbi szentmisén kihirdetésre kerül, és a jegyzőkönyvet felterjesztjük a Püspökségre. Az új képviselőtestület tagjai az alakuló ülésükön választanak világi elnököt maguk közül.

Kérjük megértésüket és aktív részvételüket a választáson, ami nagyban  meg fogja határozni Plébániánk elkövetkezendő 5 évének hitéletét és munkáját.

Százhalombatta, 2022. május 28.

Illéssy Mátyás, plébános

Németh István, szavazóbizottsági tag

Csordás Ferenc, szavazóbizottsági tag

Tamás Attila, szavazóbizottsági tag

HIRDETÉS:

• A százhalombattai Szent Mónika Anya-kör szeretettel vár minden hívő édesanyát és gyermekét minden hónap 1. és 3. keddjén 9 órától a Szent István Templom közösségi termébe a gyermekekkel való közös játékra és lelki témájú beszélgetésre. Érdeklődni a 06-30-6927662-es, vagy a 06-30-5011665-ös telefonszámon lehet.
  • Kéthetente szerdán 20:30-tól imaórát tartunk a Szent István templomban. A következő időpont június 8. szerda.  Mindenkit szeretettel várunk!