Nagy-nagy szeretettel és rengeteg munkával készült az idei pásztorjáték, melyhez a tavalyi nagy sikerű, különleges karácsonyi színdarab felépítése szolgált mintául. Próbáltuk a nagyokat és kicsiket is egyaránt bevonni, így az előadás több különálló, de logikailag összefüggő részből áll. A darab elején a folyamatosan mobilozó, üzengető emberekkel teli utcaképpel találkozunk, de egyszer csak minden elsötétül… A kétségbeesett hangoknak az Úr válaszol, aki egy családhoz kalauzol minket. A családtagok itt a hétköznapi bajokban, rohanásban elhidegültek egymástól. Szépen sorban betekinthetünk problémáikba, szorongásaikba (kivetített álomképek jelennek meg), majd ébredéskor közösen elhatározzák: új életet kezdenek az Úr segítségének elfogadásával. Egy összekötő betétdal (Ó jöjj, ó jöjj, Üdvözítő) után a kisebb gyerekek egy komplett betlehemi történetet adnak elő (érdemes az – egyébként bűbájos – gyermekek szövegére is odafigyelni!). Az előadást közös éneklés (Ó gyönyörű szép) zárja. Ráadásként egy meglepetés dal (Gyere el a jászolhoz) is elhangzik, melyben még Mátyás atya is énekel! Az előadás – mely teljesen saját történet – egyes jelenetei komoly előkészítő munkát igényeltek (pl. filmforgatás), az élő műsor hangosítása és világosítása sem hétköznapi módon történt. A videó- és hangrögzítés most kifejezetten jól sikerült, köszönhetően a lelkes közreműködők áldozatos munkájának. Hálás köszönetet mondunk mindenkinek, aki a produkcióban részt vett, különösen a szereplő gyerekek aktív közreműködését és szülők támogató türelmét (részletes stáblista a videó végén)! Reméljük, hogy sokaknak okozunk örömöt ezen videó elkészítésével és megosztásával. Szerintünk megérte! 🙂