December 31. hétfő: Szent I. Szilveszter pápa

17:00:                                                    Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                   Szent István Templom

Január 1. kedd: SZŰZ MÁRIA, ISTEN ANYJA (ÚJÉV)
09:00:                                                 Szent István Templom11:00:                                                   Szent László Plébániatemplom17:30:                                                   Szent István Templom
Január 2. szerda: Nagy Szt Vazul és Nazianzi Szt Gergely püspökök

18:00:                                                  Szent István Templom

Január 3. csütörtök: Szent János apostol és evangélista

18:00:                                                  Szent István Templom

Január 4. péntek: Köznap

08:00:                                                   Szent László Plébániatemplom

18:00:                                                   Szent István Templom

Január 5. szombat: Köznap

16:30: görög katolikus liturgia          Nagyboldogasszony Kápolna

18:00:                                                   Nagyboldogasszony Kápolna

Január 6. vasárnap:  URUNK MEGJELENÉSE (VÍZKERESZT)

09:00:                                                  Szent István Templom

11:00:                                                    Szent László Plébániatemplom

17:30:                                                    Szent István Templom

Kedves Testvérek! Közeledik az év vége. Aki még nem rendezte egyházadóját, az irodában, vagy a 12023008-00157325-00100004 számlaszámra történő befizetéssel teheti meg.

„Ismét kapható a közismert Mária-csodásérem helyi – százhalombattai változata, melynek a Szent István templom most befejezett felújítása és a közelgő ünnepek adnak aktualitást. A medál két oldala a templomhoz kötődő két művész munkáját dicséri. Az előlapon Petrás Mária keramikusművész (a templomi keresztút alkotója) kisplasztikájának másolata látható, mely Máriát a kis Jézussal (Babba Mária) ábrázolja. A hátoldalon a Makovecz Imre által tervezett templomunk dombornyomata található. Az érem Guth Gabriella ötvösművész munkája, a színezüstből készült, fémjelzett példányok az irodában megvásárolhatók. Ára: díszdobozban 9600 Ft.”

Százhalombatta Római Katolikus Plébánia

Értesítője 2018. december 30.

A Szent Család: Jézus, Mária és József

A plébános hivatali mobil telefonszáma: 06-30-991-9-991

Plébánia (lakás) telefonszáma: 06-23-788-170

E-mail: illessy.matyas.atya@gmail.com, Web: battaplebania.hu

Irodai nyitva tartás a Szent István templomban:

Hétfő, szerda, péntek: 17 – 19 óráig.

STÓLADÍJSZABÁS

2019. január 1-től

SZENTMISÉK

Csendes mise                                     1 500 Ft

Orgonás mise                                     3 000 Ft

ESKÜVŐK

Csendes esküvő                                 15 000 Ft

Orgonás esküvő                                 30 000 Ft

TEMETÉSEK

Temetés kántor nélkül                        15 000 Ft

Temetés kántorral                               25 000 Ft

Harangozás                                          1 500 Ft

1. Az idei – formabontópásztorjátékunk videója és képgalériája a plébánia honlapján keresztül megtekinthető a YouTube videómegosztón. Köszönetet mondunk minden szereplőnek, az őket támogató szülőknek, szervezőknek és munkatársnak, aki segítette az előadás létrejöttét!
  2. László Attila Újévi Koncertet ad 2019. január 26-án, este 19 órai kezdettel a Szent István templomban, melyre szeretettel hívjuk a kedves testvéreket! A belépés ingyenes, támogatói jegyek a helyszínen vásárolhatók.
  3. A Noé Bárkája Zenekar hangszeres zenésztársakat (elsősorban billentyűst ill. dobost) keres. Várjuk azok jelentkezését, akik a kéthetes gyakoriságú rendszeres miseszolgálatot és az ezzel járó állandó feladatokat vállalni tudják!
  4. Felnőtt hittan:hétfőnként 19-tól a Szt István Templom Közösségi termében.
  5. Keresztény labdarúgás: minden csütörtökön 19 – 20 óra között a Wake Up melletti füves pályán, a 14 – 99 év közötti férfi hívek számára. Labdarúgás tudás nem feltétel. Következő alkalom 2019. január 3. Jelentkezés az irodában vagy Tamás Attilánál a 20/932-46-57-es telefonszámon.
  6. Szeretettel várjuk a baba-mama klubba 2019 január 9-től a megújult templom parkettás hittantermében szerdánként 9:30-tól az édesanyákat és kicsi gyermekeiket. Vezető: Sonn-Mészáros Andrea. Tel: 06-30-50116655
  7. Plébániánk jó minőségű mosó gélt, öblítőt és mosogatószert kapott, melynek adományával a Plébániát támogatja. A Szent István Templomban, az irodában, a Szent László Templomban a sekrestyében érdeklődhetnek. Kérjük, edényt hozzanak.